Rockstar planował stworzyć koszmarne DLC do GTA V

Przyszła zawartość do pobrania dla Grand Theft Auto V

Na jaw wyszły nowe szczegóły dotyczące ambitnych planów Rockstar Games dotyczących niepublikowanej wcześniej zawartości do pobrania dla Grand Theft Auto V. Plany te, które miały konkurować z sukcesem Undead Nightmare z Red Dead Redemption, aż do niedawnego wycieku pozostawały tajemnicą.

Trzy lata temu wyciek ujawnił istnienie kilku rozszerzeń do GTA V w fazie przedprodukcyjnej. Wśród nich pierwsze rozszerzenie miało wciągnąć graczy w totalną wojnę z kosmitami. Drugi obiecał wzbogacić grę o głębszą zawartość fabularną, a trzeci planował wprowadzenie scenariusza apokalipsy zombie, nawiązującego do popularnego motywu DLC Undead Nightmare do Red Dead Redemption.

Jednak fenomenalny sukces GTA Online zmienił zasady gry dla Rockstar, prowadząc do zintegrowania zawartości dla jednego gracza z komponentem sieciowym gry. Przykładem tej strategicznej decyzji jest Skok na Dzień Sądu w GTA Online, który rozwiązuje niektóre elementy głównego wątku fabularnego GTA V.

Inne projekty Rockstara

Wyciek ujawnił także losy innych projektów Rockstara. Warto zauważyć, że potwierdziła porzucenie Bully 2 i Agenta w 2011 roku, co potwierdził niedawny wyciek kodu źródłowego GTA V.

Grand Theft Auto V, kultowa gra

Grand Theft Auto V, siódma główna i piętnasta część uznanej serii Grand Theft Auto, w dalszym ciągu urzeka publiczność na całym świecie. Gra osadzona w fikcyjnym stanie San Andreas, zainspirowanym południową Kalifornią, splata wciągającą narrację przez życie trzech bohaterów: Michaela De Santa, Franklina Clintona i Trevora Philipsa. Ich podróż przez półświatek przestępczy rozgrywa się na tle San Andreas, w tym wsi i miasta Los Santos inspirowanego Los Angeles.

Projekt otwartego świata umożliwia graczom eksplorację pieszo lub pojazdem, oferując zarówno perspektywę trzeciej, jak i pierwszej osoby. Fabuła gry koncentruje się wokół starannie zaplanowanych napadów, łącząc w rozgrywce elementy strzelania i jazdy. System wyszukiwania GTA V, będący ukłonem w stronę mechaniki egzekwowania prawa, pozostaje kluczowym aspektem rozgrywki, dynamicznie reagując na działania gracza w grze.

Źródło: gamerficial.com