Rockstar ogłasza, że ​​Grand Theft Auto 6 będzie kosztować 150 euro, gracze są wściekli!

Od 10 lat fani GTA z niecierpliwością czekają na nową wersję gry. Rockstar, deweloper i wydawca, ciężko pracuje, aby sprostać oczekiwaniom i stworzyć grę, która sprosta oczekiwaniom. Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy będziemy mogli w nią zagrać, ale już krążą plotki na temat jej ceny. Według Dexerto szósta część tej udanej serii będzie kosztować 150 dolarów, czyli prawie 100 dolarów więcej niż poprzednia gra.

Cena, która wywołuje reakcję

Ta wiadomość zszokowała graczy, a niektórzy twierdzą, że powinni zacząć oszczędzać już teraz, jeśli chcą sobie na to pozwolić. „Można powiedzieć, że inflacja wymknęła się spod kontroli, jeśli GTA 6 kosztuje 150 dolarów” – powiedział jeden z fanów. Inny dodał: „Mam nadzieję, że uda mi się teleportować do gry, jeśli będą chcieli, żebym zapłacił 150 dolarów za GTA 6”. Trzeci powiedział: „Nie rozumiem, dlaczego prosta gra wideo miałaby kosztować 150 dolarów”.

Nie wszystkich jednak te spekulacje przekonują. Niektórzy twierdzą, że te 150 dolarów dotyczyłoby podobnej edycji specjalnej i nie stanowiłoby ceny bazowej. Co ciekawe, wydawca Grand Theft Auto, firma Take-Two Interactive, stwierdziła niedawno, że najlepsze gry powinny kosztować około 70 dolarów. „Obserwujemy, że konsumenci chcą ograniczyć swoje wydatki, oglądając hity kinowe lub szukając wartości, a czasami jedno i drugie na raz” – powiedział dyrektor generalny Strauss Zelnick podczas telekonferencji z inwestorami.

Utrzymaj cenę bazową

Byłoby zatem dość zaskakujące, gdyby po takiej deklaracji cena bazowa uległa podwojeniu. W momencie premiery GTA V gra kosztowała 59,99 dolarów. W GameStop dostępna była również edycja specjalna wyceniona na 79,99 USD i ekskluzywna edycja za 150 USD. Niektórzy uważają, że te plotki o cenie 150 dolarów za GTA VI dotyczą podobnej edycji specjalnej i nie reprezentują ceny bazowej.

Ostatecznie jest jeszcze za wcześnie, aby poznać prawdziwą cenę GTA 6. Fani będą musieli cierpliwie poczekać i mieć nadzieję, że gra będzie warta świeczki.

Źródło: www.bing.com