Rockstar ogłasza oficjalne wsparcie serwera role-playing dla GTA V

Rockstar niedawno ogłosił partnerstwo z zespołem Cfx.re, twórcami popularnych narzędzi moderskich FiveM i RedM, aby zapewnić oficjalne wsparcie tysiącom graczy korzystających z tych modów. Ta współpraca pozwala Rockstar oferować oficjalne wsparcie dla narzędzi moderskich używanych przez tysiące graczy Grand Theft Auto V i Red Dead Redemption 2. W komunikacie prasowym firma poinformowała, że ​​Cfx.re jest teraz „oficjalnie częścią Rockstar Games”. Niestety, nie podano szczegółowych informacji na temat tego, na czym faktycznie polega to partnerstwo.

Obiecująca współpraca

Według oficjalnego forum Cfx.re, to nowe partnerstwo oferuje możliwość rozszerzenia i ulepszenia platformy FireM, a także otaczającej ją kreatywnej społeczności moddingowej. Rockstar wydał również komunikat prasowy, w którym poinformował, że rozszerzył swoją politykę modowania, aby umożliwić różnorodność modów, zwłaszcza jeśli chodzi o serwery do odgrywania ról. Jednak Cfx.re wyjaśnia w swoim poście na forum, że nie ma wiedzy na temat przyszłych produktów Rockstar, w tym Grand Theft Auto V.

Limity i ograniczenia

Chociaż ta współpraca jest pozytywnym krokiem naprzód w kierunku akceptacji modów, Rockstar pozostaje nieugięty, że nie zaakceptuje żadnych modów, które „tworzą nowe gry, historie, misje lub mapy” przy użyciu własności intelektualnej społeczeństwa. Ponadto Rockstar zabrania modderom czerpania korzyści z jego własności intelektualnej, czy to w postaci skrzynek z łupami, czy kryptowalut.

Kwitnący świat fabularny

Dla tych, którzy nie są świadomi istnienia dobrze prosperującej społeczności RPG GTA V, gracze stworzyli bardzo bogate doświadczenia, które pozwalają im wcielić się w różne postacie w świecie o wysokie stawki. Na przykład, jeśli gracz zdecyduje się grać jako gangster, będzie musiał dokładnie przemyśleć swoje działania, ponieważ w niektórych światach RPG śmierć może być ostateczna. Dlatego zestrzelenie wszystkich policjantów (którzy są innymi graczami) nie jest najlepszą strategią przetrwania.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej historii lub sprawdzić oficjalne posty na forum Cfx.re, możesz to zrobić Tutaj. Dostępna jest również informacja prasowa Rockstar Tutaj.

Źródło: www.bing.com