Rockstar ogłasza dużą zmianę w związku z ujawnieniem zwiastuna GTA 6

Nowy wygląd strony Rockstar Games

Strona Rockstar Games przeszła niedawno gruntowną przebudowę, co wydaje się wskazywać, że ma ona związek ze zbliżającą się zapowiedzią Grand Theft Auto 6. Choć nie jest to pierwszy raz, kiedy na stronie Rockstar pojawiają się plotki na temat GTA 6, spekulacje te wydają się bardziej uzasadnione w rzeczywistości tym razem.

W istocie wynika to głównie z niedawnego potwierdzenia przez Rockstar, że pierwszy zwiastun GTA 6 ukaże się na początku grudnia. Innymi słowy, już za kilka tygodni powinna wreszcie ruszyć kampania marketingowa długo oczekiwanej gry.

Możliwe odliczanie zwiastuna GTA 6

Jeśli chodzi o funkcjonalność, największą wprowadzoną zmianą jest ulepszona funkcja wyszukiwania, umożliwiająca odwiedzającym filtrowanie zapytań według kategorii, w tym gier, artykułów, filmów i nazw ekranowych. Ujawnienie GTA 5 w 2011 roku zostało poprzedzone odliczaniem na stronie Rockstar. Możliwe więc, że firma ma w zanadrzu coś podobnego w związku z ujawnieniem swojej kontynuacji. Tak czy inaczej, jest prawdopodobne, że Rockstar zaplanował to przeprojektowanie w taki sposób, aby w pełni wykorzystać dodatkowy ruch, jaki prawdopodobnie odnotuje jego witryna po zbliżającym się zwiastunie.

Klub społecznościowy Rockstar

Jednocześnie firma zaktualizowała także stronę główną Rockstar Social Club, zmieniając liczbę zarejestrowanych użytkowników z ponad 100 milionów na „ponad 200 milionów”. Ta nowa sytuacja jest widoczna dopiero po rozłączeniu się ze stroną. Sama liczba jest zaskakująco zbliżona do całkowitego wolumenu sprzedaży GTA 5. Według najnowszego raportu finansowego Take-Two Interactive, na koniec września sprzedano GTA 5 w liczbie 190 milionów egzemplarzy.

Źródło: www.bing.com