Rockstar ogłasza datę premiery Grand Theft Auto VI

Grand Theft Auto VI już wkrótce: poznaj długo oczekiwaną kontynuację

Wyczekiwana premiera GTA VI

Trwają przygotowania do długo oczekiwanej zapowiedzi kolejnej dużej gry wideo studia Rockstar Games, „Grand Theft Auto VI”. Oficjalne ogłoszenie spodziewane jest w tym tygodniu, po około dziesięciu latach oczekiwania.

Zwiastun planowany jest także na grudzień, gdyż Rockstar Games świętuje swoje 25-lecie. Będzie to pierwsza gra z serii „Grand Theft Auto” od czasu ogromnego sukcesu „Grand Theft Auto V” wydanego w 2013 roku.

GTA V, wieloplatformowe zjawisko, sprzedało się w ponad 185 milionach egzemplarzy, co czyni go drugą najlepiej sprzedającą się grą po Minecraft, wydanym w 2011 roku i sprzedającym się w ponad 300 milionach egzemplarzy.

Nowe innowacje w GTA VI

Akcja gry będzie rozgrywać się w fabularyzowanej wersji Miami i południowej Florydy, a w grze wystąpi duet męsko-żeński, przy czym ta ostatnia będzie pierwszą bohaterką serii. Oczekuje się, że ta nowa wersja ograniczy prymitywne i potencjalnie obraźliwe żarty na temat mniejszości etnicznych, które były popularne w poprzednich grach.

Decyzja ta wywołała dyskusję wśród fanów, niektórzy narzekali, że usuwając je, twórcy odbierają część istoty Grand Theft Auto. Obawiają się, że spowoduje to usunięcie żartów, pozostawiając nienaruszoną brutalną rozgrywkę, która definiuje serię.

Opóźnienie w grze

W ostatnich latach rozwój odnotował kilka opóźnień, w tym obawy dotyczące równowagi między życiem zawodowym a prywatnym deweloperów. Po tych raportach studio zajęło się uporządkowaniem swojej kultury korporacyjnej.

W 2018 roku firma Rockstar Games podjęła kroki w celu uporządkowania kultury swojej firmy po doniesieniach o programistach pracujących ponad sto godzin tygodniowo, którzy cierpieli z powodu wypalenia zawodowego po wydaniu „Red Dead Redemption 2”. Później studio musiało zaradzić wyciekowi niektórych obrazów „GTA VI” po włamaniu do jego sieci.

Gorącznie czekam

Od czasu tej próby społeczność fanów GTA z emocjami zareagowała na perspektywę zbliżającej się premiery nowego dzieła.

Plakat promocyjny Grand Theft Auto Online: The Criminal Enterprises, wprowadzony do gry w 2022 roku, jeszcze bardziej podniósł temperaturę wokół tej długo oczekiwanej premiery.

Zwiastun daty premiery GTA 6+ już wkrótce. Nie wierzę własnym oczom, to się naprawdę dzieje – pisze jeden z użytkowników X.

Na GTA 6 czekaliśmy 10 lat!!! dodał kolejnego fana.

Źródło: nypost.com