Rockstar oficjalnie wspiera serwery fabularne GTA V

Rockstar ogłasza partnerstwo z zespołem Cfx.re, twórcami popularnych narzędzi moderskich FiveM i RedM, aby oficjalnie wspierać tysiące graczy korzystających z tych modów. Rockstar oficjalnie obsługuje teraz narzędzia moderskie używane przez tysiące graczy Grand Theft Auto V i Red Dead Redemption 2. W komunikacie prasowym firma stwierdza, że ​​Cfx.re jest teraz oficjalnie częścią Rockstar Games, nie podając więcej szczegółów na temat treści partnerstwa .

Nowa współpraca z potencjałem platformy moddingowej

Na oficjalnym forum Cfx.re stwierdzono, że to nowe partnerstwo daje możliwość rozszerzenia i ulepszenia platformy FireM, a także skupionej wokół niej kreatywnej społeczności modderskiej. Rockstar wydał własny komunikat prasowy na temat partnerstwa, pisząc, że rozszerzył swoją politykę modowania, aby umożliwić większą różnorodność modów, zwłaszcza jeśli chodzi o serwery do odgrywania ról. Jednak Cfx.re wyjaśnia w swoim poście na forum, że nie ma wiedzy na temat przyszłych produktów Rockstar, zwłaszcza Grand Theft Auto V.

Ta współpraca jest krokiem we właściwym kierunku, jeśli chodzi o adopcję modów, ale Rockstar pozostaje nieugięty w kwestii nieakceptowania modów, które skutkują „tworzeniem nowych gier, historii, misji lub map” przy użyciu własności intelektualnej Rockstar. Ponadto Rockstar zabrania modderom czerpania korzyści z własności intelektualnej firmy, czy to za pośrednictwem skrzynek z nagrodami, czy kryptowalut.

Kwitnąca społeczność odgrywania ról

Dla tych, którzy są nowi w kwitnącym świecie RPG w GTA V, członkowie społeczności stworzyli wysoce zaawansowane doświadczenia, które pozwalają graczom wcielić się w różne postacie w świecie wysokiego ryzyka. Na przykład, jeśli gracz zdecyduje się grać jako gangster, będzie musiał dokładnie przemyśleć swoje działania, ponieważ w niektórych wirtualnych światach śmierć może być nieodwracalna. Tak więc usunięcie wszystkich policjantów, którzy są również graczami, może nie być najlepszą strategią zapewniającą mu przetrwanie i długowieczność.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej historii lub sprawdzić oficjalne posty na forum Cfx.re, znajdziesz je tutaj. Komunikat prasowy Rockstar jest dostępny tutaj.

Źródło: www.tweaktown.com