Rockstar North wypożycza rzadkie przedmioty z GTA i Red Dead Redemption na wystawę gier wideo w Muzeum Narodowym Szkocji

Przegląd wystawy Game On w Muzeum Narodowym Szkocji

Rzadkie pamiątki po grach Rockstar na wystawie

Rockstar North wypożyczył rzadkie przedmioty kolekcjonerskie z Grand Theft Auto i Red Dead Redemption na wystawę gier odbywającą się w szkockim muzeum. Wystawa Game On, która będzie prezentowana w Muzeum Narodowym Szkocji od 29 czerwca do 3 listopada, zawiera sekcję poświęconą firmie Rockstar North, założonej i nadal działającej w Szkocji.

Na wystawie znajduje się posąg Claude’a z GTA 3, deskorolka z GTA San Andreas, kij baseballowy z okazji 10. rocznicy GTA 3 oraz „Klucz do miasta” z Grand Theft Auto 4. Kilka figurek Kubricka z różnych gier GTA są również częścią wystawy, a także repliką Statuy Szczęścia z GTA 4.

Świętujemy Red Dead Redemption

Część wystawy Red Dead Redemption obejmuje przedmioty kolekcjonerskie, takie jak karty do gry, katalog w grze i dwustronną łamigłówkę przedstawiającą miasto Saint-Denis w grze. Zawarta jest także oś czasu gier opracowanych przez dewelopera wydarzenie, zawierające listę wszystkich najważniejszych wydań Rockstar, od pierwszego Grand Theft Auto aż po edycję ostateczną Grand Theft Auto: The Trilogy w 2021 roku.

„Szkocja odegrała kluczową rolę w ewolucji gier wideo jako medium” – powiedziała Jennifer Kolbe, dyrektor ds. publikacji w Rockstar Games. „Cieszymy się, że możemy pomóc Muzeum Narodowemu Szkocji ujawnić więcej na temat wkładu narodu w ten kwitnący aspekt współczesnej kultury. »

Grand Theft Auto 6 ukaże się na PlayStation 5 i Xbox Series X/S w 2025 roku. Na początku tego roku Rockstar wypuścił pierwszy oficjalny zwiastun gry, który w zaledwie 24 godziny osiągnął ponad 90 milionów wyświetleń.

Źródło: www.videogameschronicle.com