Rockstar Hacker sprzedał kod źródłowy Grand Theft Auto V przed aresztowaniem


Użytkownik Reddita twierdzi, że 17-letni haker, który przeniknął na serwery Rockstar Games na początku tego miesiąca, sprzedał kod źródłowy GTA V.


Nastoletni haker, który zinfiltrował serwery Rockstar Games we wrześniu, podobno sprzedał kod źródłowy dla Grand Theft Auto V przed jego aresztowaniem.


Według posta Reddit, 17-letni haker Teapot sprzedał skradziony kod źródłowy najlepiej sprzedającej się gry wideo Rockstar w grupie Telegram. Administrator nienazwanej grupy opublikował zrzut ekranu przedstawiający nabywcę kodu, który próbuje go odsprzedać. Wiadomość kupującego mówi, że kupił kod od Teapot kilka godzin po tym, jak haker włamał się na serwery Rockstar i załączył obraz przedstawiający fragment kodu źródłowego, aby udowodnić ich autentyczność. W przypadku odsprzedania i upublicznienia, Grand Theft Auto V zostałaby poważnie skompromitowana, a modderzy i piraci byliby w stanie szeroko manipulować grą. Chociaż konsekwencje tego w trybie dla jednego gracza nie są tak głębokie, popularne i szeroko grane przez Rockstar GTA Online jest zbudowany na Grand Theft Auto Vco oznacza, że ​​mogą wystąpić poważne problemy, jeśli hakerzy zdobędą kod źródłowy.

POWIĄZANE: Podejrzewany haker GTA VI został trafiony zarzutami kryminalnymi

Haker Teapot został aresztowany w swoim domu w Oxfordshire na początku tego miesiąca za udział w hakowaniu kilku dużych korporacji, takich jak Rockstar, Uber i Microsoft. Będąc częścią grupy hakerskiej Laspus$, pirat notorycznie wyciekł ponad 90 filmów wideo z Grand Theft Auto VI, przedstawiająca pre-kompilowaną wersję gry pełną błędów i zepsutej fizyki. Chociaż filmy były niskiej jakości, potwierdziły niektóre plotkowane szczegóły, takie jak GTA VIuwzględnienie bohaterki i ustawienie Vice City w grze.

Wyłom był jednym z największych w ostatnich wspomnieniach, co skłoniło Rockstar do wydania oświadczenia potępiającego wyciek i mówiącego, że jest „bardzo rozczarowany”, że nagranie było pierwszą rzeczą, jaką widzieli fani GTA VI. Po ujawnieniu, że haker zaatakował nie tylko Rockstar, ale także inne firmy, FBI poinformowało, że zbada Laspus$ pod kątem jego roli w różnych nieautoryzowanych ujawnieniach.

POWIĄZANE: Rockstar twierdzi, że Grand Theft Auto 6 „ustanowi punkt odniesienia” w branży gier

Rockstar potwierdził, że rozwój Grand Theft Auto VI był „w toku” w lutym 2022 roku, ku uciesze fanów, którzy po latach plotek i dokuczania oczekiwali na oficjalne potwierdzenie istnienia gry. Pomimo wiadomości o nadchodzącej kontynuacji, Grand Theft Auto V w ostatnich latach rosła w siłę. Pierwotnie wydany w 2013 roku na Xbox 360 i PS3, Rockstar przeniósł grę na trzy generacje konsol i stale wspierał jej komponent dla wielu graczy, GTA Online.

Od momentu wydania Grand Theft Auto V sprzedał się w ponad 170 milionach egzemplarzy, co czyni go drugą najlepiej sprzedającą się grą w historii.

Źródło: RedditŹródło : https://www.cbr.com/grand-theft-auto-6-leaker-sold-gta-5-source-code-rockstar/