Rockstar Games w końcu potwierdza GTA 6: „W toku” GTA 6: Wiadomości, przecieki i plotki


Przez bardzo długi czas GTA 6 było tylko ambitnym marzeniem zapalonych fanów. Teraz, gdy gra jest już oficjalnie w fazie rozwoju, czego możemy się spodziewać po kolejnym tytule Grand Theft Auto?

Rockstar Games oficjalnie ogłosiło powstanie GTA 6, które stało się najbardziej lubiany tweet dotyczący gier cały czas. W momencie publikacji miał 595,6 tys. polubień, 102,2 tys. retweetów i 40,7 tys. Oto kilka naprawdę imponujących liczb dotyczących zaangażowania.

W tym artykule mamy wszelkie wiadomości na temat GTA 6, a także szczegóły i plotki dotyczące daty premiery, ustawień i możliwych funkcji gry.

Oto, co wiemy o tym do tej pory.

Rockstar potwierdził, że rozwój GTA 6 jest „w toku”

Po latach plotek i doniesień Rockstar Games w końcu potwierdziło, że pracuje nad nową grą Grand Theft Auto, stwierdzając, że jest „w toku”. To pierwszy raz, kiedy studio przyznało się do czegokolwiek związanego z GTA 6, więc miejmy nadzieję, że wkrótce usłyszymy więcej wiadomości.

Jednak Rockstar Games krótko wspomniało o „niespotykanej długowieczności GTA 5”, o tym, co ma nadejść w GTA w przyszłości i nie tylko.

Firma nie podała jednak żadnego harmonogramu daty premiery. Trudno powiedzieć, jak będzie wyglądało okno premiery GTA 6, zwłaszcza że GTA V będzie istniało przez dziewięć lat. Jedno jest jednak pewne, jesteśmy teraz znacznie bliżej oficjalnego ogłoszenia niż wcześniej, ponieważ Rockstar ujawnił, że gra jest w toku.

Data wydania

Wygląda na to, że oczekiwanie na GTA 6 potrwa jeszcze kilka lat. Jason Schreier, popularny reporter Bloomberga, potwierdził podobno datę premiery w 2025 roku. W nowym filmie skoncentrowanym na GTA 6, odchodząc od swojego normalnego skupienia na polu bitwy i Call of Duty, opowiada o różnych plotkach i spekulacjach, które słyszał w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Podobno jest osadzona w nowoczesnej wersji Vice City i będzie zawierała ewoluującą mapę. Teraz nie jest jasne, czy części mapy będą wymieniane co kilka miesięcy, podobnie jak Fortnite i Warzone, ale może oferować różne sposoby rozbudowy GTA Online.

Ujawni się tej jesieni?

Zgodnie z tym, jak Rockstar planuje swoje główne wydania, wydaje się, że oficjalne ujawnienie i pierwsze spojrzenie na GTA 6 może nastąpić jesienią tego roku. Nawet z planowaną datą premiery w 2024 roku, terminy wciąż sumują się, jak GTA 5 zostało ujawnione i wydane, z prawie 2 latami między tymi datami.

Podobno nazwa

Seria GTA ma wiele odmian, jeśli chodzi o nazewnictwo tytułów, od zwykłego Grand Theft Auto z numerem po Grand Theft Auto: San Andreas. Plotka głosi, że następny tytuł będzie miał oba te elementy i będzie nosił nazwę Grand Theft Auto VI(CE) CITY.

Mapa „Wysokość społeczeństwa” z ostatniego DLC wyścigowego GTA Online pokazuje potencjalną wskazówkę, że następna gra skupi się wokół Florydy i Meksyku. Może to wskazywać na następną lokalizację GTA 6, ponieważ Vice City ma siedzibę w Miami.

Historia, misje i postacie

Plotka głosi, że gra będzie zawierała 70-100 godzinny tryb fabularny nowej generacji i będzie wypełniony dziesiątkami misji. Jest również bardzo prawdopodobne, że zobaczymy instalację o wielkości około 200 GB, więc na pewno będziemy mogli zobaczyć bardzo dużą kampanię.

Dyskutuje się również, że GTA Online i Rockstar zrezygnowały z trybu gry „Cops 'n’ Crooks” po tym, jak latem 2020 roku przemoc policji została poddana publicznej kontroli po zabiciu George’a Floyda.

Wśród innych zmian kulturowych, GTA 6 ujawniło wiele informacji z grywalną bohaterką, najwyraźniej Latynoską, która została uwzględniona po raz pierwszy. Chociaż będą dwie grywalne postacie oparte na Bonnie i Clyde.

Plotka głosi, że Ned Luke, aktor podkładający głos dla Michaela, ponownie będzie współpracował z Rockstar Games. Pojawiła się teoria, że ​​może to dotyczyć nadchodzącego DLC GTA Online. Chociaż, biorąc pod uwagę, jak poprzednie tytuły GTA przywracały postacie z poprzednich gier, choćby w małych rolach, może tak być również w przypadku GTA 6.

Wyciek mapy sugeruje drugą lokalizację

Rockstar Games milczy na temat ustawienia GTA 6 i do tej pory trzymało to w tajemnicy, ale jest mnóstwo różnych plotek i przecieków. Jedną z pierwszych znanych teorii było to, że GTA 6 zobaczy powrót Vice City.

Pojawiły się doniesienia o wyciekającej mapie, która pokazuje coś, co wydaje się być wyspą podobną do Florydy, na której znajduje się Miami i gdzie znajduje się Vice City. Wycieki zdają się również wskazywać na drugą wyspę, którą możecie zobaczyć poniżej.

Na sub-Reddicie GTA kilku graczy spekulowało, że może to być oparte na Rio De Janeiro w Brazylii, która jest kolejną lokalizacją, o której mówiono od wielu miesięcy w GTA 6.

Jeśli wierzyć tym przeciekom i plotkom, można położyć nacisk na łodzie i samoloty, co może otworzyć możliwość większej liczby misji porwania i rozgrywki w pojazdach online.

NPC

Firma Rockstar Games złożyła wniosek o opatentowanie nowej technologii o nazwie „System i metoda wirtualnej nawigacji w środowisku gier”. Nowy system pozwoli NPC działać inteligentnie i reagować na sytuacje i zagrożenia w czasie rzeczywistym, a także planować nowe trasy, jeśli ich obecna jest zablokowana. NPC może również zdecydować się na całkowite ominięcie autostrady, jeśli gracz wybiera się w 5-gwiazdkowy szał z wyrzutnią rakiet.

Kryptowaluta

Zaufany przeciek, Tom Henderson, niedawno ujawnił, że kryptowaluta może odgrywać rolę w GTA 6, będąc metodą walutową w grze, z której korzystają „wyższe postacie, które potrzebują jej do szybkiego przesyłania dużych ilości niewykrywalnych pieniędzy”.

Powiedział,

„Niedawno słyszałem, że w GTA 6 niektóre misje będą nagradzane w bitcoinach zamiast gotówki za wykonanie niektórych misji. Funkcja giełdy powróci, z dodatkiem brokera dla różnych kryptowalut.

Kontynuował: Jeśli GTA 6 zawiera to prawo, jest to ogromne dla kryptowalut. Aby uniknąć nieporozumień, mam na myśli płatności bitcoin w grze. Płatności te będą pochodzić od wyższych postaci, które muszą przelać duże ilości „niemożliwej do wyśledzenia gotówki i szybko”.

Byłoby to interesujące i na pewno ma sens, ponieważ Rockstar Games zawsze uwzględniało najnowsze trendy i popkulturę w serii GTA.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=630b9831d83c4316b18658cfa9b342ca&url=https%3A%2F%2Fparimatchnews.com%2Fesports%2Fgta-6-news-leaks-and-rumours%25ef%25bf%25bc%2F&c=5909487763131231277&mkt=fr-fr