Rockstar Games świętuje dekadę „Grand Theft Auto V” ekscytującymi, uwielbianymi przez fanów aktualizacjami GTA Online.

Dekada sukcesów Grand Theft Auto V: Rockstar Games dziękuje fanom

17 września 2013 r. ukazała się gra „Grand Theft Auto V” na PlayStation 3 i Xbox 360, a wkrótce potem miała miejsce premiera „Grand Theft Auto Online”. Od tego czasu minęło dziesięć lat i Rockstar Games pragnie uczcić tę rocznicę, dziękując fanom za nieustające wsparcie. Uważa się ich za główną siłę napędową ciągłego sukcesu Grand Theft Auto V, który obejmował wiele generacji konsol.

W niedawnym komunikacie prasowym przesłanym przez The Verge firma Rockstar Games ogłasza ekscytujące aktualizacje do GTA Online, aby uczcić to wydarzenie. Gracze będą mogli cieszyć się nowymi opcjami ubioru, wykończeniami broni inspirowanymi GTA V, dodatkowymi trybami gry, ekskluzywnym samochodem o nazwie Bravado Hotring Hellfire dla członków GTA+, a także różnymi przedmiotami kolekcjonerskimi i ulepszeniami.

Jednakże Rockstar zdecydował się nie ujawniać żadnych szczegółów dotyczących długo oczekiwanego „Grand Theft Auto 6”, pomimo potwierdzenia jego prac nad grą w zeszłym roku. Pomimo znacznego wycieku 90 minut materiału z rozgrywki oraz kodu źródłowego gry, istotne informacje na temat tytułu pozostają nieuchwytne.

Ku wczesnej premierze Grand Theft Auto 6?

Rockstar ogłosił niedawno współpracę z zespołem zajmującym się tworzeniem modów Cfx.re w celu zwiększenia wsparcia dla ich serwerów gier RPG. Zmiany te powodują również, że społeczność graczy spekuluje na temat możliwej wcześniejszej premiery GTA 6, być może już w nadchodzącym roku finansowym.

Spółka matka Rockstar, Take-Two Interactive, oświadczyła wcześniej, że spodziewa się wzrostu przychodów w roku finansowym 2025, który potrwa od kwietnia 2024 do marca 2025. Okres ten wzbudził zainteresowanie zarówno entuzjastów gier wideo, jak i analityków branżowych, którzy spekulują na temat możliwe wydanie „Grand Theft Auto 6”.

Spojrzenie wstecz na sukces Grand Theft Auto V

Od czasu premiery „Grand Theft Auto V” stał się produktem rozrywkowym, który najszybciej osiągnął przychody w wysokości 1 miliarda dolarów. Sprzedała się w imponującym nakładzie 185 milionów egzemplarzy, generując szacunkowe przychody dla swojego wydawcy, Take-Two Interactive, na poziomie 8 miliardów dolarów. Pomimo tych niezwykłych osiągnięć od premiery gry wiele się zmieniło, w tym premiera 25 filmów Marvel Cinematic Universe, wybór pięciu brytyjskich premierów, dwie igrzyska olimpijskie i globalna pandemia. Jednak fani wciąż z niecierpliwością czekają na wieści o nadchodzącej kontynuacji.

Przejście marki na gry trójwymiarowe na PlayStation 2 było znaczącym punktem zwrotnym dla jej twórcy, wywołując debaty polityczne na temat przemocy w grach wideo. Pierwsza gra z w pełni otwartą mapą, nazywana GTA III, stała się najlepiej sprzedającą się grą w 2001 roku. Kolejne sequele, Vice City (2002) i San Andreas (2004), odniosły jeszcze większy sukces, przy czym ta ostatnia „sprzedawała się więcej ponad 27 milionów egzemplarzy.

Źródło: www.techtimes.com