GTA 6 – Najnowsze aktualności o dacie premiery i cenie.

GTA 6 – Najnowsze aktualności o dacie premiery i cenie

Organizacja macierzysta Rockstar Games, Take-Two Interactive, przypadkowo ujawniła, że następna gra Grand Theft Auto, GTA6, ma ukazać się w 2024 roku i będzie najdroższą grą w historii serii, kosztującą od 80 do 100 USD.

Od prawie dekady fani serii spekulują na temat tego, co GTA 6 pociągnie za sobą i jak wpłynie na popularność GTA 5. Wygląda jednak na to, że fani nie będą musieli długo czekać, ponieważ firma macierzysta ujawniła, że ich plany na 2025 r. wyznaczą nowe standardy branżowe.

Biorąc pod uwagę, że poprzedni wpis GTA 5 zarobił ponad 6 miliardów dolarów, liczby te wywołały spekulacje wśród fanów i obserwatorów branży, że GTA 6 może potencjalnie zostać wydany w okresie świątecznym 2024 roku. Analitycy z Goldman Sachs przewidują, że nadchodząca gra może już w pierwszym tygodniu wygenerować sprzedaż na poziomie 1,7 miliarda dolarów.

Data premiery GTA 6

Większość głównych tytułów w serii Grand Theft Auto została wydana jesienią lub zimą, w okresie świątecznym. Na podstawie prognoz zysków Take-Two wydaje się, że Rockstar Games dąży do wydania gry pod koniec 2024 roku. Należy jednak pamiętać, że dokładna data premiery pozostaje niepewna.

Zapytany, czy cel finansowy można osiągnąć bez sztandarowego tytułu, takiego jak Grand Theft Auto, Zelnick wyraził pewność siebie i podkreślił, że inwestycje, które poczynili przez lata, są na samym końcu ich linii produkcyjnych.

Cena GTA 6

Chociaż prawdą jest, że Take-Two Interactive podniosło cenę za jedną ze swoich głównych rat franczyzowych, NBA2K21 do 70 USD, nie ma oficjalnego potwierdzenia ani ogłoszenia dotyczącego ceny GTA 6. Spekulacje i plotki dotyczące ceny gry sugerują, że gra o GTA 6, wielkość i rzekomy budżet w wysokości miliarda dolarów, mogą potencjalnie mieć sugerowaną cenę detaliczną od 80 do 100 USD oraz dodatkowe DLC i pakiety na tydzień premiery.

Nowa rozgrywka i dynamika

GTA 6 ma wprowadzić nową mechanikę rozgrywki i przywrócić popularny pięciogwiazdkowy system „Wanted”. Gracze będą mogli przełączać się między dwiema grywalnymi postaciami podczas rozgrywki. W grze pojawi się również pierwsza bohaterka serii. Fani mogą również spodziewać się powrotu pięciogwiazdkowego systemu „Wanted”, który został dobrze przyjęty w poprzedniej odsłonie.

Przecieki dały również wgląd w nową mechanikę skradania się w grze, z materiałem filmowym pokazującym grywalne postacie czołgające się na brzuchach i dyskretnie obchodzące się z ciałem.

Źródło: Firstpost.com