Rockstar Games przypadkowo ujawnia na swojej oficjalnej stronie elementy GTA 6

Rockstar Games ma trudniej niż większość programistów, jeśli chodzi o utrzymanie swoich sekretów, cóż, w tajemnicy. Armia niecierpliwych fanów najwyraźniej monitoruje oficjalną stronę jak jastrzębie 24 godziny na dobę, nawet jeśli drobna przedwczesna aktualizacja nie może umknąć uwadze społeczności.

Przypadkowe odkrycie GTA 6 na oficjalnej stronie Rockstar Games

Dokładnie tak się stało, gdy Grand Theft Auto 6 zostało wymienione na nowej stronie z symbolami zastępczymi dla pustych zrzutów ekranu. Często obserwujemy powtarzanie się podobnego schematu – czy to w przypadku przedwczesnych postów w mediach społecznościowych, aktualizacji stron internetowych czy ujawniania wpisów w CV obecnych i byłych pracowników serwisu Linkedin. Za każdym razem, gdy udostępnia się trochę za dużo, rozchodzi się to po społeczności, a potem nagle znika; potwierdzając w ten sposób, że rzeczywiście tak było. Najnowszy przykład tego trafił na oficjalną stronę Rockstar Games.

Fani odwiedzający stronę zauważyli nową sekcję przeglądając listę gier w bazie tytułów dewelopera. Poświęcony GTA VI, ten od razu przyciągnął uwagę, ponieważ ta lista skupia się na już wydanych tytułach. Zainteresowanie zwiększał jeszcze niedokończony stan strony, z sekcją zatytułowaną „Zrzuty ekranu” zawierającą kilka pustych obiektów zastępczych, które były podświetlane po najechaniu myszką.

Spekulacje fanów

Natychmiast wkroczyli do akcji internauci, próbując dowiedzieć się jak najwięcej dzięki funkcji inspekcji dostępnej w większości przeglądarek. W wyniku tego małego błędu otrzymaliśmy nazwy plików i adresy URL, ale żadnych rzeczywistych obrazów. Na podstawie niedokończonej strony internetowej można najlepiej przypuszczać, że Rockstar przygotowuje się do wypuszczenia wkrótce czterech nowych zrzutów ekranu z GTA 6.

Rockstar szybko interweniował, blokując błędną stronę i konfigurując przekierowania, tak aby podekscytowani fani chcący zobaczyć to dziwne zjawisko zostali przekierowani na stronę promocyjną GTA 6 ze zwiastunem. Jednak kod witryny pozostaje możliwy do wykrycia podczas kontroli, a odniesienia do cyfrowych zamówień w przedsprzedaży znaleziono również po fakcie.

Czekam na kontynuację

Wśród fanów dominuje teoria, że ​​Rockstar Games przygotowuje się do kolejnej fazy kampanii marketingowej Grand Theft Auto VI, która obejmie nowe zrzuty ekranu i wyczekiwany początek okresu przedsprzedaży. Według najlepszych szacunków nastąpi to już wkrótce – przed ogłoszeniem wyników Take-Two 16 maja.

To wszystko są oczywiście na razie spekulacje. Rockstar Games jest znane z tego, że robi wszystko we własnym tempie i na własnych zasadach, unikając typowych wydarzeń i konwencji prasowych. Chociaż rozpoczęcie kampanii przedsprzedażowej tuż przed rozmową o zarobkach byłoby mądrym posunięciem taktycznym, byłoby to również zgodne z ich marką, która… po prostu tego nie robi.

Na szczęście, aby się o tym przekonać, będziemy musieli poczekać tylko tydzień! Czy sądzicie, że Rockstar przygotowuje się do kampanii przedsprzedażowej GTA 6 z nowymi zrzutami ekranu, czy też jest to teoria zbyt optymistyczna?

Źródło: www.gtaboom.com