Rockstar Games mówi, że NFT i kryptowaluty są niedostępne na serwerach Roleplay „GTA”


Rockstar Games niedawno zaktualizowało swoje zasady dotyczące korzystania z serwerów Roleplay „GTA” po doniesieniach, że serwer rapera został zmuszony do zamknięcia w weekend. Deweloper przypomniał graczom, że serwerów nie można używać do sprzedaży wielu rzeczy, w tym kryptowalut i aktywów kryptograficznych, takich jak niezamienne tokeny (NFT).

Raper znany jako Lil Durk, który utrzymywał serwer RP „GTA” o nazwie Trenches, podobno otrzymał zawiadomienie od Rockstar Games i jego firmy macierzystej Take-Two Interactive nakazujące natychmiastowe zamknięcie jego serwera. Zrzut ekranu wiadomości rapera do jego obserwujących został udostępniony na Twitterze w niedzielę, gdzie jego zespół twierdzi, że zostali „powiadomieni [by] radca prawny” wydawcy gry.

Serwer RP to w zasadzie mod do gry wieloosobowej „GTA V”, ale, jak sama nazwa wskazuje, pozwala fanom grać w grę, przyjmując różne role. Mogą nawet zostać jednym z NPC i skorzystać z opcji dostosowywania dostępnych na serwerze.

Wiadomość Lil Durka zamieszczona na Twitterze nie precyzuje, dlaczego serwer został poproszony o zaprzestanie działania. Ale PCGamesN powiedział, że oprócz organizowania wydarzeń, serwer RP „GTA” Lil Durka był również używany do oferowania przedmiotów w grze. Ale zakup musiałby zostać dokonany za pośrednictwem strony internetowej rapera OFT Gaming, hostowanej przez Tebex. Z wypowiedzi rapera wynikało, że jego serwer Trenches RP został zamknięty w ostatnią niedzielę o północy.

Raporty później zauważyły, że Rockstar Games zaktualizowało swoją politykę RP „GTA” 18 listopada, wyjaśniając zabronione działania na serwerach. Przede wszystkim deweloper powiedział graczom, że nie zezwala na „wykorzystywanie komercyjne”.

„Rockstar Games zawsze wierzyło w rozsądną kreatywność fanów i chce, aby twórcy pokazali swoją pasję do naszych gier” – powiedział deweloper w aktualizacji zasad. „Serwery „Roleplay” stron trzecich są rozszerzeniem bogatej gamy tworzonych przez społeczność doświadczeń w ramach „Grand Theft Auto”, które, mamy nadzieję, będą się rozwijać w bezpieczny i przyjazny sposób przez wiele lat”.

W definicji Rockstar komercyjne wykorzystanie obejmuje wykorzystanie kryptowalut i aktywów kryptograficznych, takich jak NFT. Zakazuje również sprzedaży skrzynek z łupami za prawdziwe pieniądze i przedmioty w grze, wymiany wirtualnych walut oraz prowadzenia sponsoringu korporacyjnego lub integracji w grze w celu generowania przychodów.

Źródło : https://www.econotimes.com/NFT-and-cryptocurrency-are-off-limits-from-GTA-Roleplay-servers-Rockstar-Games-says-1645739