Rewelacje: GTA 6, nowy system wyszukiwania i realistyczna policyjna sztuczna inteligencja

Przecieki z rozgrywki ujawniają duże zmiany w systemie badawczym GTA 6, w tym znaczne ulepszenia policyjnej sztucznej inteligencji.

Ogromne ulepszenia systemu badań w GTA 6

W zeszłym roku świat po raz pierwszy mógł zobaczyć GTA 6 w serii przecieków z rozgrywki, które potwierdziły powrót serii do Vice City, obecność dwóch bohaterów i szereg innych ulepszeń w stosunku do GTA 5.

Chociaż Rockstar nawet oficjalnie nie ogłosił GTA VI ani nie udostępnił jeszcze żadnych informacji, fani stworzyli listę wszystkiego, co widać na materiale, aby pokazać, jak ogromny jest to projekt.

Dla wielu system badawczy GTA od jakiegoś czasu wymaga pewnych ulepszeń, a nowe Grand Theft Auto spełni oczekiwania graczy w spektakularny sposób, jak się przekonali.

W jednym z najbardziej kultowych klipów z materiału, który wyciekł, główni bohaterowie, Jason i Lucia, okradają restaurację o nazwie Hank’s Waffle House. Analizując ten film, możemy zobaczyć wiele nowych funkcji GTA 6.

Gdy gracz kradnie pieniądze z kasy i namawia klientów, zostaje uruchomiony nowy mechanizm „świadka”. Na poziomie wyszukiwania wyświetlany jest napis „Pełny opis”, co oznacza, że ​​świadkowie dokładnie wiedzą, jak wyglądasz.

„Gdy Lucia wejdzie do policyjnego pojazdu, zobaczysz napis: „Brak opisu pojazdu”, który szybko zmienia się na: „Pełny opis pojazdu”, co sugeruje, że policja ma pełny opis pojazdu. Twój pojazd” – zauważyli gracze. „Wiadomość tekstowa w lewym górnym rogu brzmi: Każdy pojazd, w którym Cię zobaczysz, będzie znany organom ścigania. »

Dodatkowo materiał ujawnił także inny mechanizm, który pozwala Jasonowi uniemożliwić klientom oznaczonym żółtą ikonką nad głowami wezwanie policji lub ucieczkę.

Wprowadzono także nowy czas reakcji policji, co wprowadza odrobinę realizmu w tym sensie, że policja nie przyjedzie natychmiast po popełnieniu przestępstwa. Porozmawiajmy teraz o policyjnej sztucznej inteligencji, która również ulegnie poprawie.

„Można zobaczyć policyjną sztuczną inteligencję, która dostosowuje swoją postawę w zależności od wysokości obiektu przed nią i obniża ją, gdy przeładowuje broń, a także kontynuuje strzelanie do Łucji, poruszając się od lewej do prawej. W innych filmach, takich jak napad Hanka na gofry, widać, jak policyjna sztuczna inteligencja kieruje broń w stronę wyższych obiektów, takich jak samochody” – stwierdzili użytkownicy.

Dzięki tym wszystkim ulepszeniom GTA VI zapowiada się na jedną z najbardziej szalonych gier, jakie kiedykolwiek stworzono, ale kiedy fani w końcu będą mogli w nią zagrać?

Choć Rockstar nawet oficjalnie nie ujawnił jeszcze GTA 6, dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick, zasugerował, że gra może zostać wydana już w 2024 roku, obiecując jednocześnie szacunkowe wyniki finansowe firmy za rok finansowy 2025.

Źródło: www.bing.com