Restauracje w Toronto o nazwach tabu: kontrowersje wokół FakeBus i Glory Hole Donuts

Restauracja Kensington wywołuje zamieszanie ze względu na swoją sugestywną nazwę, wywołując dyskusję na temat innych restauracji w obszarze Greater Toronto Area o nazwach tabu.

FakeBus: kontrowersyjna turecka restauracja

FakeBus to turecka restauracja mieszcząca się przy Augusta Avenue, oferująca tradycyjne dania kuchni bliskowschodniej, takie jak doner, shawarma, falafel i zupa z soczewicy.

Restauracja robi furorę w Internecie nie ze względu na pyszne jedzenie, ale ze względu na szyld przypominający logo pornograficznego serwisu Fake Taxi.

Niektórzy ludzie są zszokowani takim przedstawieniem seksualności, nazywając je obraźliwym i obrzydliwym.

Nie wszystkie jednak reakcje na FakeBus są negatywne, a znak zainspirował niektórych mieszkańców GTA do udostępnienia innych restauracji o sugestywnych nazwach.

Glory Hole Donuts, prowokacyjna nazwa

Glory Hole Donuts to piekarnia położona na wschód od Toronto, znana z pysznych pączków. Jej hasło „Z tego się rodzą marzenia” nie kryje prowokacyjnego podwójnego znaczenia.

Właścicielka Ashley Jacot De Boinod wyjaśnia, że ​​nazwa powstała w wyniku żartu pomiędzy nią a jej partnerem. Nie spodziewała się zainteresowania, jakim cieszyła się ta nazwa, ani negatywnych reakcji na początku istnienia firmy.

Dziś reakcje są bardziej umiarkowane, a cukiernia oferuje szeroką gamę wykwintnych smaków pączków.

Mikey’s Cream Pies: odrobina humoru

W Hamilton Mikey’s Cream Pies oferuje słodkie ciasta o pikantnej nazwie. Jej właściciel Mike Jensen nie pozbawia się odrobiny humoru bawiąc się nazwami swoich przysmaków. Ludzie na ogół uważają nazwę jego sklepu za zabawną.

Ta rodzinna firma, założona trzy lata temu, oferuje szeroką gamę słodkich ciast i innych deserów w przystępnych cenach.

Reakcje są mieszane – młodzi ludzie na ogół uważają to za zabawne, podczas gdy starsi ludzie mają trudności ze zrozumieniem tego humoru.

Źródło: www.bing.com