400 mln egzemplarzy sprzedanych! Nowe dane sprzedażowe trylogii GTA.

Nowe dane sprzedażowe trylogii GTA

Firma Take-Two Interactive opublikowała raport o zarobkach za rok podatkowy 2023, w którym przedstawia sprzedaż głównych franczyz, w tym Grand Theft Auto. Według danych, seria sprzedała się już w 400 milionach egzemplarzy na całym świecie. Jednakże sprzedaż remasterów trylogii GTA spowalnia, co wskazują zaktualizowane wskaźniki.

Kontrowersyjna trylogia

Kolekcja Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition sprzedała się w co najmniej 19 milionach egzemplarzy od premiery w listopadzie 2021 roku, a według naszych danych mogła sprzedać się nawet w 21 milionach egzemplarzy w kanałach cyfrowych i fizycznych. Mimo to, w momencie premiery kolekcja sprzedała się w 10 milionach egzemplarzy, a następnie przez dwa kolejne kwartały sprzedała się poniżej 1 miliona egzemplarzy.

Warto zauważyć, że trylogia była pełna kontrowersji z powodu poważnych problemów wizualnych i w grze w momencie premiery. Rockstar Games i twórca trylogii, Grove Street Games, wydali wiele aktualizacji i łatek, próbując wygładzić ostre krawędzie.

Planowana mobilna wersja remasteru

Pomimo słabszych wyników sprzedaży, Take-Two potwierdza, że w pewnym momencie planowane jest wydanie mobilnej wersji remasteru trylogii.

Podsumowanie

Podsumowując, sprzedaż remasterów trylogii GTA spowalnia, ale kolekcja Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition nadal cieszy się popularnością wśród graczy. Mimo kontrowersji związanych z problemami technicznymi, twórcy gry nadal pracują nad jej poprawą.

Źródło: http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=64689a591af74e79a1f53d2cb0d1091b&url=https%3A%2F%2Fwww.tweaktown.com%2Fnews%2F91542%2Fgta-trilogy-remaster-sold-less-than-1-million-copies-last-quarter%2Findex.html&c=6542998018026571644&mkt=fr-fr.