Remaster GTA Trilogy mógł złamać 14 milionów sprzedaży, gdy GTA V upada


Kontrowersyjny remaster trylogii Grand Theft Auto sprzedaje się obecnie lepiej niż GTA V, wynika z danych wydawcy Take-Two Interactive.

ZOBACZ GALERIĘ – 4 ZDJĘCIA

Według najnowszych danych z raportu Take-Two za II kwartał, Rockstar Games mogło odnotować gwałtowny wzrost sprzedaży w swojej nowej kolekcji remasterów GTA. Szczególny slajd z prezentacji inwestorskiej pokazuje kilka interesujących liczb. Całkowita sprzedaż franczyzy GTA osiągnęła 385 milionów sztuk, podczas gdy sprzedaż GTA V zatrzymała się i nie przekroczyła 170 milionów sprzedanych egzemplarzy. Opierając się na trendach sprzedaży, może to wskazywać, że trylogia remastera GTA nabrała luzu.

Remaster GTA Trilogy mógł złamać 14 milionów sprzedaży, gdy GTA V spada 13

Z naszych ustaleń wynika, że ​​gry Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition mogły sprzedać się w nakładzie nawet 4 milionów egzemplarzy w okresie od czerwca do września. Jeśli to prawda, sprzedaż remasterów trylogii przekroczyłaby 14 milionów.

Nie jest jednak jasne, jakie konkretnie gry (lub ile z nich) zostały sprzedane. Na przykład liczba ta może obejmować starszą sprzedaż Grand Theft Auto IV na konsole starej generacji i/lub PC.

Jednak biorąc pod uwagę wiek tych gier, bardziej prawdopodobne jest, że pakiet remasterów trylogii GTA osiągnie większość sprzedaży.

Remaster GTA Trilogy mógł złamać 14 milionów sprzedaży, gdy GTA V spada o 10223

Po 9 latach konsekwentnych i mocnych dostaw i sprzedaży wydaje się, że GTA V zaczyna zwalniać. Gra nie sprzedała się w tym kwartale w ponad 1 mln egzemplarzy, co jest wynikiem tego, że gra sprzedawała 5 mln sztuk na kwartał z rzędu przez 5 kwartałów z rzędu.

Może to być po prostu anomalią, chociaż oczekuje się, że GTA V osiągnie poziom nasycenia rynku, mimo że pojawił się niedawno na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63706be316b44129b9ffb85e4b254409&url=https%3A%2F%2Fwww.tweaktown.com%2Fnews%2F89485%2Fgta-trilogy-remaster-may-have-broken-14-million-sales-as-tumbles%2Findex.html&c=6875516611129903242&mkt=fr-fr