Recenzja Grand Theft Auto V

Otwarty świat Grand Theft Auto V: atrakcyjny wygląd, rozczarowująca rzeczywistość

Wstęp

Grand Theft Auto V oferuje ogromną i bardzo szczegółową mapę. Niebo jest naprawdę piękne i świat jest piękny. Kiedy grałem, czułem, jak ogromna jest ta gra, zawsze miałem wrażenie, że zawsze jest coś do zrobienia lub nowe miejsce do odwiedzenia, zawsze mam wrażenie, że nawet nie widziałem jeszcze całej mapy. Ale za tą fasadą kryje się inna rzeczywistość. Przekonajmy się wspólnie, co tak naprawdę kryje otwarty świat Grand Theft Auto V.

Podzielony świat

– Jeździj i zabijaj ludzi
– Misje poboczne i aktywności
– Wydarzenia scenariuszowe

Pustka otwartego świata

Miasto Los Santos i okolice nadają kontekst głównej historii, a wszystko inne ma odwrócić uwagę gracza i sprawić, że gra będzie ogromna, podczas gdy w rzeczywistości tak nie jest. Nawet jeśli na dłuższą metę nie jest to coś znaczącego, poruszanie się po jego architekturze jest całkiem niezłe, a nawet zabawne. Uciekanie przed policjantami na dachach, jazda na rowerze w dół Mountain Chiliad i spadochroniarstwo z chmur, aby wylądować w basenie w rezydencji, to tylko kilka przykładów tego, co można zrobić przy takiej swobodzie ruchu.

Treść drugorzędna i spójność

Treść poboczna, otwarty świat i główna historia nie są tak ze sobą powiązane, jak się wydaje. Wszystkie trzy polegają na robieniu, co chcesz, nie martwiąc się o nic. Grand Theft Auto V przedstawia świat, w którym każdy jest egocentrycznym dupkiem, dbającym tylko o siebie, a życie i śmierć traktuje się tak, jakby nie miały znaczenia.

Charakterystyka postaci

Michael jest prawdziwym głównym bohaterem gry.Franklin to facet, który nie ma żadnego kierunku ani wielkich celów, który istnieje, aby pomóc pozostałej dwójce w tym, co robią, a wszystko, czego Franklin dokonuje, to czysty przypadek. Trevor to facet, którego jedyną cechą osobowości jest to, że jest totalnym dziwakiem. Gra ukrywa słabo napisane postacie pod kilkuminutowymi rozmowami podczas jazdy, aby wyglądały fajnie.

Wniosek

W Grand Theft Auto V wierzymy, że świat jest pełen dziwaków i nie ma dla niego ratunku, więc jedyne, co możesz zrobić, to dobrze się bawić, podczas gdy świat wokół ciebie gnije. Nikt nie ma dobrych intencji, bo dlaczego ktokolwiek miałby się przejmować czymkolwiek na tym przeklętym świecie? Ostatecznie Grand Theft Auto V opowiada o poszukiwaniu sensu życia. To jest poziom, na którym jesteśmy. I oczywiście bohaterowie odnajdują sens swojego życia w zbrodni. A dokładniej rozboje i morderstwa.

Źródło: backloggd.com