Ranking najlepszych bohaterów GTA – Poradnik

Najlepsi bohaterowie serii Grand Theft Auto

Grand Theft Auto to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych i najbardziej wpływowych serii gier wideo wszechczasów. Dzięki serii 16 tytułów na swoim koncie, ta saga podbiła graczy na całym świecie. Oprócz szalonej akcji, szybkich pościgów i intensywnych strzelanin, gry Grand Theft Auto wyróżniają się także wciągającą historią. Rzeczywiście, każdy tytuł z tej serii opowiada historię grupy ambitnych przestępców, którzy wykonują niemożliwe akrobacje, infiltrują najciemniejszy przestępczy półświatek i rzucają wyzwanie najbardziej przerażającym przestępcom.

Bohaterowie tych gier stali się ikonami zarówno dla marki, jak i całej branży gier wideo. Ich osobowości, wartości i cele poruszyły graczy, tworząc silne więzi między tymi postaciami a ich publicznością. Dlatego w tym artykule przedstawimy Wam najlepszych bohaterów Grand Theft Auto, dając przegląd tych niezapomnianych postaci, które naznaczyły historię sagi.

10. Vic Vance – Honor przede wszystkim

W Vice City Stories poznajemy Vica Vance’a, byłego żołnierza, który został wyrzucony ze służby wojskowej po tym, jak został wrobiony przez swojego przełożonego. Bez pracy i domu Vic zostaje pozostawiony samym sobie na ulicach Vice City. Zdesperowany postanawia wykorzystać swoje umiejętności żołnierza, aby podbić przestępczy półświatek miasta, sprzymierzając się ze swoim bratem Lance’em i współpracując z różnymi rodzinami ze świata przestępczego.

W miarę dorastania Vic staje się jednym z głównych graczy Vice City, walczącym o zdobycie fortuny i wspinanie się po hierarchii rodzin przestępczych metropolii. Tym, co odróżnia Vica od innych bohaterów Grand Theft Auto, jest jego poczucie honoru i moralności. Pomimo konieczności zagłębiania się w półświatek przestępczy, aby przetrwać na ulicach Vice City, Vic pozostaje wierny swoim wartościom jako żołnierz, pomagając otaczającym go osobom i pozostając lojalnym wobec przyjaciół. Wyjątkowa postać, której bardziej zależy na robieniu tego, co słuszne, niż na zarabianiu łatwych pieniędzy.

9. Luis Lopez – Wierny przyjaciel

Luis Lopez jest głównym bohaterem rozszerzenia „The Ballad of Gay Tony”. Były przestępca, który stał się ochroniarzem, jest odpowiedzialny za ochronę słynnego właściciela klubu nocnego, Gay’a Tony’ego. Lojalność i miłość do rodziny charakteryzują Luisa, który spędza większość dodatku, próbując uniknąć znalezienia przez lombardów Tony’ego, który jest winien dużą sumę pieniędzy rodzinie mafijnej Ancelotti.

Ale Luis jest kimś więcej niż tylko ochroniarzem swojego ekscentrycznego szefa. Ich partnerstwo przeradza się w silną przyjaźń. Choć Tony często podejmuje impulsywne decyzje, to Luis przywraca szefa do rzeczywistości i staje się jego cennym doradcą. Chociaż Luis często pozostaje w cieniu dziwacznej osobowości Tony’ego, jego dozgonna przyjaźń do szefa oraz miłość do matki i siostry czynią go ujmującą postacią i cennym dodatkiem do listy bohaterów serii.

8. Claude – Cichy Mściciel

Claude jest pierwszym bohaterem ery 3D w Grand Theft Auto. Chociaż nie wypowiada ani słowa, jego brak gadania charakteryzuje go jako skutecznego i nieustępliwego zabójcę, który zawsze wie, jak wykonać swoje misje. Po tym, jak jego dziewczyna Catalina zostawia go na śmierć, Claude poprzysięga zemstę i sprzymierza się z różnymi gangami, aby odnaleźć swoją dawną miłość i szukać zadośćuczynienia.

Rezultatem jest postać, która choć nie jest charyzmatyczna, ma elegancką postawę i prosty cel, który jest łatwy do zrozumienia. Claude ma całkowitą obsesję na punkcie pragnienia zemsty do tego stopnia, że ​​jest gotowy zrobić wszystko i związać się z każdym, aby znaleźć Catalinę. Chociaż niezwykły występ lub wzruszająca historia mogą sprawić, że bohater będzie łatwy do zrozumienia, sama ta charakterystyka wystarczy, aby uczynić Claude’a jedną z najlepszych postaci w Grand Theft Auto.

7. Johnny Klebitz – Lojalny przywódca

Johnny Klebitz, bohater spin-offu GTA 4 „The Lost and Damned”, jest jedną z najlepszych postaci drugoplanowych w Grand Theft Auto. Kierowany przysięgą braterstwa i lojalnością wobec gangu Lost MCs, Johnny znajduje się w centrum wewnętrznej wojny pomiędzy członkami gangu po powrocie ich przywódcy, Billy’ego Graya. Zdeterminowany, aby powstrzymać Billy’ego przed doprowadzeniem grupy do zagłady, Johnny konfrontuje się ze swoim przywódcą i robi wszystko, co możliwe, aby utrzymać gang na powierzchni.

Jednak bezwarunkowa lojalność Johnny’ego przywraca mu kontakt ze swoją zmartwioną byłą dziewczyną, Ashley. Mając nadzieję, że uda mu się pomóc swojemu byłemu partnerowi, Johnny znajduje się w trudnej sytuacji, próbując utrzymać gang razem, oferując Ashley pomoc, której desperacko potrzebuje. W Grand Theft Auto 4 i Grand Theft Auto 5 poboczna historia Johnny’ego jest jedną z najbardziej tragicznych w Grand Theft Auto i przedstawia niezwykle lojalnego przywódcę, który próbuje ocalić statek, gdy powoli ciemnieje. Jego postać jest dowodem na to, że GTA równie dobrze radzi sobie z opowiadaniem dojrzałych, poważnych historii, jak i zwariowanych.

6. Franklin Clinton – Ambitny marzyciel

Franklin Clinton to młody mężczyzna, który dorastał na ulicach Los Santos i pracuje jako złomowiec samochodowy. Mając ambicje wyrobienia sobie sławy, trafia pod opiekę Michaela De Santa i szybko staje się doświadczonym przestępcą, gromadząc swój majątek dokonując wszelkiego rodzaju przestępstw, od drobnych kradzieży po napady na banki i zabójstwa.

Podczas wydarzeń w Grand Theft Auto 5 Franklin jest najbardziej archetypowym bohaterem serii. Ale to nie czyni go słabszym charakterem. Rzeczywiście, uwięziony pomiędzy zaciekłą rywalizacją Michaela i Trevora, Franklin często wpada w pułapkę pomiędzy swoimi dwoma mentorami, szybko rozumiejąc, że życie przestępcy nie przychodzi bez konsekwencji. Co więcej, jego szybki awans w przestępczym półświatku miasta jest punktem wyjścia do wciągającej historii o tym, jak bogactwo i wpływy nie zawsze przynoszą to, czego chcesz. Wreszcie Franklin jest jednym z najlepiej napisanych bohaterów Grand Theft Auto i zasługuje na miejsce na szczycie listy ikonicznych postaci tej sagi.

5. Trevor Phillips – Najbardziej niezwykły

Trevor Phillips to bez wątpienia jedna z najbardziej niesławnych postaci trzech bohaterów Grand Theft Auto 5. Trevor, były napad na bank i członek zespołu Michaela De Santa, spędził lata mieszkając na pustyni na obrzeżach Los Santos, gdzie stworzył małego przestępcę syndykat o nazwie Trevor Phillips Enterprises. Kiedy spotykamy Trevora, ten postanawia udać się do Los Santos w poszukiwaniu Michaela, który sfingował swoją śmierć, aby zawrzeć umowę z FIB.

Krótko mówiąc, Trevor ucieleśnia sposób, w jaki fani Grand Theft Auto grają w każdą grę. Jest głośny, brutalny, podatny na napady niszczycielskiej wściekłości i działa wyłącznie instynktownie i impulsywnie. Przez całą kampanię GTA V jego historia oscyluje pomiędzy głupkowatymi i wręcz sadystycznymi sytuacjami, niezależnie od tego, czy ma to miejsce, gdy wytępi gang motocyklowy, bo to lubi, czy też kradnie ambulans pełen narkotyków, aby zaspokoić halucynacje swojej matki. Ale mimo to Trevor pozostaje postacią dziwnie sentymentalną. Jest gotowy zrobić wszystko, aby uwolnić ofiarę tortur FIB, ponieważ wczuwa się w nią, i jest gotów przenosić góry, aby ocalić swojego byłego przyjaciela, Brada, z czystej lojalności.

Wszystko to tworzy jedną z najdziwniejszych, ale i najbardziej intrygujących postaci w Grand Theft Auto, co jest nie lada wyczynem dla mężczyzny, który w pewnym momencie próbuje brutalnie wrzucić poćwiartowaną stopę do toalety.

4. Michael De Santa – Antybohater szukający odkupienia

Pod wieloma względami Michael De Santa zna typową historię Grand Theft Auto od tyłu. Mieszkając na luksusowych przedmieściach, prowadzi pozornie idealne życie rodzinne. Jednak za fasadą szacunku Michael nadal pogrąża się w nudzie i frustracji. Pragnie odzyskać dreszczyk emocji, którego doświadczył w młodości jako napad na bank, co doprowadziło go do zreformowania swojego dawnego zespołu i popełnienia odważnych zbrodni.

Ale przestępcze życie Michaela nie jest tak efektowne, jak sobie wyobrażał. Gdy zanurza się w świat zdrad, spisków i śmiertelnych niebezpieczeństw, zdaje sobie sprawę, że to zadanie

Źródło: www.bing.com