Ranking bohaterów Grand Theft Auto

Najbardziej kultowi bohaterowie Grand Theft Auto

Seria Grand Theft Auto ewoluowała z biegiem czasu, kładąc coraz większy nacisk na narracje opowiadane w wciągających, otwartych światach. Ze względu na szeroką gamę kultowych bohaterów, wśród fanów toczą się gorące debaty na temat tego, który z nich się wyróżnia. Trevor Phillips, Niko Bellic i Carl Johnson należą do kategorii S-Tier najlepszych bohaterów serii, podczas gdy Claude z GTA 3 i Claude Speed ​​z GTA 2 należą do niższej kategorii C-Tier.

Franczyza GTA przez wieki

Seria Grand Theft Auto po raz pierwszy zadziwiła fanów wciągającymi, otwartymi światami i niemal nieskończonymi możliwościami siania spustoszenia przez graczy. Z czasem znacznie większy nacisk położono na historie opowiadane w tych światach, a główni bohaterowie każdej części doskonale odzwierciedlają ten trend.

Wielu bohaterów Grand Theft Auto na przestrzeni lat zapisało się w historii gier wideo, a seria została wzbogacona o szeroką gamę ikonicznych postaci. Głębia, złożoność i częstotliwość występowania bohaterów Grand Theft Auto stale rosły z biegiem czasu, a fani często wdawali się w gorące debaty na temat tego, który z nich się wyróżnia.

Profile bohaterów

Poziom S: Trevor Phillips, Niko Bellic, Carl Johnson

Trevor Phillips z Grand Theft Auto 5 w pełni zasługuje na swoje miejsce wśród najlepszych bohaterów serii. Prowokując do niezapomnianych chwil, jego przerażające zachowanie i dziwne poczucie moralności zapewniły mu kultowe miejsce w historii GTA 5 i Los Santos.

Niko Bellic z Grand Theft Auto 4 oferuje realistyczne spojrzenie na życie w półświatku przestępczym. Emigracja do Liberty City Niko oferuje wzruszającą historię pomimo ekscentryczności uniwersum Grand Theft Auto.

Carl Johnson, niezapomniany główny bohater Grand Theft Auto: San Andreas, zajmuje szczególne miejsce w sercach wieloletnich fanów GTA.

Poziom A: Michael De Santa, Franklin Clinton, Tommy Vercetti

Michael De Santa jest przez wielu uważany za najważniejszą narracyjnie postać spośród trzech bohaterów GTA 5.

Franklin Clinton zapada w pamięć także jako główny bohater, a jego historia jest odzwierciedleniem historii CJ-a.

Tommy Vercetti, bohater odcinka Grand Theft Auto: Vice City z 2002 roku, szybko zadomowił się w półświatku przestępczym inspirowanym Miami lat 80.

Poziom B: Claude

GTA 3 było pierwszą grą, w której zastosowano perspektywę trzeciej osoby w 3D, ale główny bohater, Claude, nie urzekł swoją niemową i brakiem obecności.

Poziom C: Claude Speed, bohater GTA 1

Co dziwne, Grand Theft Auto 2 miało także cichego bohatera o imieniu Claude Speed. Niestety, milczenie bohatera nie stworzyło silnej więzi emocjonalnej z graczami. Z drugiej strony Grand Theft Auto 1 dało fanom wielu bohaterów do wyboru, ale nie udało im się stworzyć głębokiej więzi z głównym bohaterem.

Źródło: gamerant.com