PS5 to najszybciej sprzedająca się konsola w Wielkiej Brytanii, ponieważ GTA 5 znajduje się na szczycie wykresów sprzedaży w sierpniu


PlayStation 5 sprzedało się teraz w Wielkiej Brytanii w liczbie ponad 1 miliona sztuk, przekraczając początkowe tempo sprzedaży PlayStation 4, stając się najszybciej sprzedającą się konsolą w historii Wielkiej Brytanii.

Jest to zgodne z usługą śledzenia statystyk GfK (poprzez GI.biz). PS5 osiągnął milion sprzedanych egzemplarzy w Wielkiej Brytanii po 39 tygodniach, podczas gdy PS4 potrzebowało 42 tygodni, aby osiągnąć ten poziom sprzedaży. PS4 sprzedawało więcej sztuk niż PS5 w Wielkiej Brytanii do lipca, kiedy to pojawiło się więcej zapasów PS5.

Według najnowszych danych Sony, PS5 sprzedało się na całym świecie w ponad 10 milionach egzemplarzy. Konkretne dane dotyczące sprzedaży w innych częściach świata nie zostały ogłoszone, tak jak w Wielkiej Brytanii.

Nintendo Switch była konsolą nr 2 w sierpniu pod względem sprzedaży, a Xbox Series X|S zajął trzecie miejsce w tym miesiącu w Wielkiej Brytanii.

Jeśli chodzi o sprzedaż gier, w sierpniu sprzedano ponad 1,86 miliona gier fizycznych i cyfrowych, co stanowi wzrost o 6,3% w porównaniu z sierpniem 2020 roku. , spadła o 4,1%).

Jeśli chodzi o konkretne gry, od dawna działająca Grand Theft Auto V firmy Rockstar była najlepiej sprzedającą się grą sierpnia 2021 roku w Wielkiej Brytanii, a Ghost of Tsushima: Director’s Cut, FIFA 21, Aliens: Fireteam Elite i F1 2021 zamykają pierwszą piątkę .

Udaj się na GI.biz, aby zobaczyć pełny podział sierpniowej sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii.Source : https://www.gamespot.com/articles/ps5-is-the-uks-fastest-selling-console-ever-as-gta-5-tops-the-sales-charts-for-august/1100-6496614/