GTA 6 premiera: 2024 – doniesienia o szybkim wydaniu

Data premiery GTA 6 ogłoszona: 2024

Wszyscy chcemy, aby GTA 6 wyszło, a odpowiedź jest dość prosta: czekaliśmy prawie 10 lat od premiery GTA V. Jeden z najważniejszych tytułów w świecie gier wideo potrzebuje kontynuacji. Cóż, mamy doniesienia, że dystrybutor sagi, firma Take-Two, zamierza uruchomić GTA 6 znacznie wcześniej, niż wcześniej sądzono. Albo tak powiedzieli inwestorom w zawoalowany sposób.

W komunikacie prasowym wydanym wraz z rocznym sprawozdaniem finansowym Take-Two podzieliło się swoimi prognozami na nadchodzące lata, w tym ogromną prognozą zysków na lata podatkowe 2025 i 2026. „Patrząc w przyszłość, rok fiskalny 2025 jest bardzo wyczekiwanym rokiem dla naszej firmy” – czytamy w komunikacie. „W ciągu ostatnich kilku lat przygotowywaliśmy naszą firmę do uruchomienia niewiarygodnie mocnych projektów, które naszym zdaniem doprowadzą naszą firmę do jeszcze większego sukcesu”.

„W roku fiskalnym 2025 nie możemy się doczekać wejścia w tę nową erę poprzez wprowadzenie na rynek kilku innowacyjnych papierów wartościowych, które naszym zdaniem wyznaczą nowe standardy w naszej branży i pozwalają nam osiągnąć ponad 8 miliardów USD rezerw netto i ponad 1 miliard USD nieograniczonych skorygowanych przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej,” kontynuują. „Spodziewamy się utrzymać tę dynamikę, zapewniając jeszcze wyższy poziom wyników operacyjnych w roku fiskalnym 2026 i później”.

BREAKING: Okno wydania GTA 6 mogło właśnie zostać ujawnione, zgodnie z nowymi informacjami z rozmowy o zarobkach Take-Two.

Gra za miliard dolarów

Chociaż Take-Two nie wymienia wprost Grand Theft Auto, trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek inną franczyzę osiągającą tak niesamowite liczby. Nie zapominajmy, że GTA V sprzedało się w ponad 200 milionach egzemplarzy w ciągu 10 lat. Dla jednej rzeczy, Dochód netto Take-Two za ostatni rok podatkowy osiągnął 5,3 miliarda dolarów, co stanowi roczny rekord. W szczególności rekord ten został osiągnięty dzięki wkładom firmy Zynga, którą nabyła w zeszłym roku. Przed tym, Roczne przychody netto Take-Two wyniosły około 3 miliardów dolarów i wspinaczka; wystarczyło przejęcie dużego dewelopera urządzeń mobilnych, aby w ciągu jednego roku przekroczyć 1 miliard dolarów.

Więc, aby osiągnąć cel w wysokości 8 miliardów dolarów, Take-Two musiałoby dokonać znaczących przejęć lub wydać prawie dwa razy więcej gier niż w przeszłości lub wydać przynajmniej jedną absolutnie gigantyczną grę. W szczególności Take-Two ma nadzieję na dalszą poprawę swoich przychodów w następnym roku, co wydaje się niemożliwe bez czegoś takiego jak nowe GTA Online, zbudowane na fundamencie GTA 6, aby zwiększyć swoje przychody przez dach.

Źródło:

https://en.softonic.com/articles/the-release-of-gta-6-is-imminent-this-is-what-we-know.