Grand Theft Auto V przynosi ponad 8,33 mld USD – dane Take-Two

Franczyza Grand Theft Auto przynosi ponad 8,33 miliarda dolarów od premiery GTA V

Według nowych danych Take-Two Interactive, seria Grand Theft Auto firmy Rockstar Games wygenerowała ponad 8,33 miliarda dolarów od premiery GTA V w 2013 roku. Dane te zostały opublikowane w zgłoszeniu 10-K SEC przez Take-Two. Według raportów, produkty GTA stanowiły 14,6% całkowitych przychodów netto firmy w wysokości 5,349 miliardów dolarów w roku obrotowym 23, co daje około 781 milionów dolarów.

Wyniki podnoszą łączne zarobki franczyzy Grand Theft Auto przekraczające 8,33 miliarda dolarów od premiery GTA V w trzecim kwartale roku budżetowego 2014 (wrzesień 2013) i obejmują zyski z wielu wersji GTA V na konsole i komputery PC, sprzedaż nowszej kolekcji zremasterowanej trylogii Grand Theft Auto, oraz przychody z zakupów w grze Grand Theft Auto Online.

Jedną z ważnych różnic w tych liczbach jest to, że udział procentowy opiera się na przychodach netto, które obejmują tak zwane przychody przyszłych okresów. Sposób, w jaki to działa, polega na tym, że Take-Two często rezerwuje część swoich rocznych/kwartalnych zarobków z zakupów w grach, aby zostały one rozpoznane w kolejnym roku lub kwartale.

Rockstar pracuje obecnie nad Grand Theft Auto 6, który ma zostać wydany w RO25 (kwiecień 2024 – marzec 2025) zbiegnie się z ogromnym wzrostem prognozowanych rezerwacji netto w tym okresie o 2,46 miliarda dolarów.

Uwaga na dane dotyczące przychodów

Przychody z serii Grand Theft Auto są jeszcze wyższe, niż wyniki podane w raportach, ponieważ Take-Two często rezerwuje część swoich rocznych/kwartalnych zarobków z zakupów w grach, aby zostały one rozpoznane w kolejnym roku lub kwartale. Oznacza to, że trudno jest dokładnie określić, ile zarabia GTA Online, a nawet Red Dead Online w danym okresie, ponieważ część tych cyfrowych zarobków jest przenoszona na inne okresy.

Proporcjonalny udział GTA w przychodach netto spada

FY23 to najniższy roczny wkład franczyzy Grand Theft Auto ze względu na fuzję Take-Two z Zyngą w ciągu roku. Ma to sens, ponieważ Take-Two osiąga teraz większe przychody dzięki znacznemu wkładowi Zyngi, dlatego proporcjonalny udział GTA będzie niższy.

Zródło: Tweaktown.