Przewidywanie dużej zmiany trendów przychodów do 2025 roku, GTA 6 może być przyczyną.

Take Two ujawnia nowe szczegóły dotyczące swoich wyników finansowych i nadchodzących wydań gier

Take Two przeprowadziło wezwanie inwestorów na pierwszy kwartał roku fiskalnego 2024 (od kwietnia 2023 do czerwca 2023) 8 sierpnia. Pojawiło się kilka interesujących nowych szczegółów na temat tegorocznych wyników firmy i jej składu nadchodzących gier. Take Two po raz kolejny zapowiedziało duże wydanie zaplanowane na przyszły rok, którym może być długo oczekiwane GTA 6.

Według najnowszego raportu finansowego, wydawca Grand Theft Auto, Take Two, miał w pierwszym kwartale rezerwacje netto o wartości 1,2 miliarda dolarów. To 20% wzrost w stosunku do tego samego okresu w 2022 roku. Tytuły takie jak „NBA 2K23, Grand Theft Auto Online i Grand Theft Auto V, hiper-casualowe portfolio mobilne, Empires & Puzzles, Toon Blast, Merge Dragons!, Words With Przyjaciele, Red Dead Redemption 2 i Red Dead Online oraz Toy Blast” znacząco przyczyniły się do tych wyników. Ponadto powtarzające się wydatki konsumentów, takie jak kupowanie DLC i innych mikrotransakcji, również przyczyniły się do tego wzrostu, zwiększając się o 38% rok do roku.

Dyrektor generalny Strauss Zelnick powiedział: „Mieliśmy dobry początek roku i osiągnęliśmy rezerwacje netto w wysokości 1,2 miliarda USD, co było zgodne z naszymi oczekiwaniami. Nasze wyniki były inspirowane naszym katalogiem wiodących w branży ikon własności intelektualnej, który nadal angażuje nasze społeczności graczy na całym świecie. Grand Theft Auto 5 sprzedało się na całym świecie w 185 milionach egzemplarzy, a Red Dead Redemption 2 w ponad 55 milionach.

Take Two ma nadzieję osiągnąć 5,55 miliarda dolarów w rezerwacjach netto do końca tego roku podatkowego.

GTA VI może zostać wydane w 2025 roku

Zelnick dodał również, że Take Two przygotowuje swoją działalność na „znaczący przełomowy moment w 2025 roku, który naszym zdaniem zaowocuje nowymi rekordowymi poziomami wydajności operacyjnej. Powiedział: „Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym partnerom za ich nieustające wsparcie i nie możemy się doczekać urzeczywistnienia tego ekscytującego następnego rozdziału. »

Chociaż GTA 6 nie zostało jeszcze oficjalnie ujawnione, możliwe, że Zelnick odnosi się w tym oświadczeniu do tego bardzo oczekiwanego tytułu.

Stanowisko firmy Take Two w sprawie filmowych i telewizyjnych adaptacji jej gier

W innych ujawnionych informacjach, podczas gdy Take Two pracuje obecnie nad filmem Borderlands z Lionsgate i filmem BioShock z Netflix, Zelnick uważa, że ​​istnieje „stosunkowo niewielka szansa” na zarobienie pieniędzy na adaptacjach ich tytułów. Opisuje je jako „ogólnie bardzo złożone klasy aktywów”, dlatego mówi, że do tej pory przyjęły „bardzo selektywne podejście do licencjonowania”. W nawiązaniu do sukcesu serialu HBO The Last of Us oraz filmu Super Mario Bros. z Universal, Zelnick powiedział: „Podkreślenie dwóch sukcesów, jakkolwiek znaczących, ignoruje fakt, że było wiele, wiele porażek, w których utracono pieniądze. »

„To bardzo trudna branża i nie będziemy stawiać na przyszłość tego biznesu ani na wartość naszej własności intelektualnej w oparciu o czyjąś egzekucję w innej dziedzinie rozrywki. . Tak więc nadal będziemy bardzo selektywni, rzeczywiście” – dodał.

Źródło: www.bing.com