Przeciek: Rockstar ujawnia chęć uczynienia z GTA 6 sensacji w grach wideo

Rockstar ma ogłosić kolejną wersję Grand Theft Auto jeszcze w tym roku, której premiera spodziewana jest w 2024 lub 2025 roku. Pomimo milczenia firmy na temat tych szczegółów, informacje z różnych źródeł dają nam wgląd w zakres pracy wykonanej przez Rockstar aby GTA 6 odniosło spektakularny sukces.

Ambitny projekt przygotowywany od ośmiu lat

Osoba pracująca w Rockstar od 13 lat, Jon Young, zasugerowała na portalu Linkedin, że projekt GTA VI rozpoczął się osiem lat temu. Young twierdzi, że był głównym edytorem wideo pracującym nad Grand Theft Auto VI w latach 2015-2018, potwierdzając, że firma macierzysta pracuje nad grą od co najmniej ośmiu lat. Ta informacja wydaje się spójna, biorąc pod uwagę, że Rockstar podążał za podobnym harmonogramem w przypadku poprzednich wydań Grand Theft Auto.

Rockstar rozpoczął prace nad Grand Theft Auto IV w listopadzie 2004 roku, wkrótce po ukończeniu GTA: San Andreas. Gra została wydana w 2008 roku, w tym samym roku, w którym firma macierzysta rozpoczęła prace nad GTA V. Kolejna iteracja Grand Theft Auto została wydana w 2013 roku, co oznacza, że ​​Rockstar najprawdopodobniej wkrótce zaczął pracować nad GTA 6.

Ambitny projekt przygotowywany od ośmiu lat

Na podstawie tych dat można śmiało powiedzieć, że Rockstar uważa GTA 6 za produkt o wysokim priorytecie, którego rozwój obejmuje prawie dekadę. Firma mogłaby ogłosić grę w tym roku, ale jest mało prawdopodobne, aby wystartowała przed 2025 rokiem.

Take-Two, firma macierzysta Rockstar, niedawno zasugerowała, że ​​spodziewa się znacznego wzrostu przychodów w przyszłym roku fiskalnym, co oznacza, że ​​GTA 6 może wystartować pod koniec 2024 lub na początku 2025 roku. Jednak spodziewana data premiery na początku 2025 roku była przedmiotem dyskusji w Rockstar przez długi czas i pasuje do innych dużych ogłoszeń firmy.

Plotki i rosnące oczekiwania

Rockstar zwykle ujawnia swoje flagowe gry dwa lata po pierwszej zapowiedzi. Jeśli GTA 6 otrzyma zwiastun jesienią i ten sam harmonogram zostanie dotrzymany, kolejna iteracja Grand Theft Auto powinna ujrzeć światło dzienne w 2025 roku.

Wszystko to jest wciąż na etapie plotek, więc zdecydowanie zaleca się, aby wszystkie te informacje traktować z przymrużeniem oka. Rockstar nie będzie komentować plotek do czasu oficjalnego ogłoszenia. Spodziewam się jednak, że pierwszy zwiastun będzie blisko, prawdopodobnie w październiku lub listopadzie.

Źródło: www.autoevolution.com