Przeciek na temat nowego GTA 6 ujawnia aż 400 godzin rozgrywki

Grand Theft Auto 6: w końcu ujawniono szczegóły na temat kolejnego dzieła

Gigantyczny mecz w przygotowaniu

Fani z niecierpliwością czekają na premierę Grand Theft Auto 6, kolejnego tytułu ze słynnej serii. Po prawie dziesięciu latach od premiery GTA 5 gracze domagają się nowego dzieła. Choć wydawca gry nie ogłosił jeszcze oficjalnego komunikatu, niedawno wyciekły pewne szczegóły, które sugerują, że szósta część będzie masowa. Według konta na Twitterze specjalizującego się w wiadomościach o GTA 6, źródło w Rockstar twierdziło, że gra zaoferuje nie mniej niż 400 godzin zawartości i rozgrywki. Aby jednak w pełni wykorzystać to doświadczenie, na pewno będziesz potrzebować superszybkiego połączenia z Internetem. W rzeczywistości ogłoszono, że instalacja gry może wymagać do 750 GB miejsca, a pobranie może zająć kilka dni. Jeśli okaże się to prawdą (pamiętajcie, że to tylko plotka), Grand Theft Auto 6 stanie się największą grą wideo wszechczasów. Obecnie grą na PC o największym rozmiarze pliku jest ARK: Survival Evolved, która zajmuje 250 GB na dysku twardym.

Wyzwanie dla graczy PlayStation

Może to jednak stanowić poważny problem dla graczy PlayStation. Rzeczywiście, pojemność wewnętrzna standardowego dysku twardego PS5 wynosi 825 GB, ale prawie 158 GB jest automatycznie rezerwowanych na pliki systemowe. Oznacza to, że GTA 6 wymagałoby 80 GB więcej, niż może pomieścić PS5. Trudno jednak sobie wyobrazić, że Rockstar Games i Take-Two Interactive wypuszczą jedną z najbardziej oczekiwanych gier wszechczasów i sprawią, że stanie się ona nieużyteczna dla graczy PlayStation.

Premiera planowana na rok 2024 lub 2025

Take-Two Interactive, spółka matka Rockstar Games, zasugerowała, że ​​GTA 6 może być gotowe do premiery planowanej na lata 2024–2025. Podczas konferencji poświęconej wynikom finansowym dyrektor generalny Take-Two Interactive, Strauss Zelnic, powiedział, że rok finansowy 2025 będzie „ znaczący punkt zwrotny… z nowymi rekordami wydajności operacyjnej.” Na razie niewiele wiadomo na temat GTA 6, ale niektóre plotki wskazują, że w grze mogą pojawić się dwie grywalne postacie o imionach Jason i Lucia. Krążą także pogłoski, że akcja gry będzie rozgrywać się we współczesnej wersji Vice City, mieście inspirowanym Miami. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy Rockstar lub Take-Two Interactive przekażą nam więcej szczegółów w nadchodzących miesiącach.

Źródło: www.bing.com