Protesty dotyczące programów nauczania dotyczących płci i tożsamości seksualnej w szkołach GTA

W środę w obszarze Greater Toronto Area odbędą się protesty i kontrprotesty dotyczące seksualności i edukacji płciowej w szkołach, a w całym kraju zaplanowano ich znacznie więcej. Początkowe protesty zorganizowano pod hasłem „Marsz Miliona Dzieci”, a na stronie internetowej grupy widniała informacja, że ​​ma ona na celu „ochronę naszych dzieci przed indoktrynacją i seksualizacją”. W odpowiedzi zorganizowano kontrdemonstracje, podczas których grupy gromadziły się w miejscach takich jak Queen’s Park.

Władze szkolne wspierają społeczność LGBTQ+

W oddzielnych oświadczeniach wydanych przed protestami Rada Szkolna Okręgu Toronto (TDSB), Rada Szkolna Okręgu Peel (PDSB), Rada Szkolna Okręgu Durham (DDSB) i Rada Szkolna Okręgu Halton (HDSB) oświadczyły, że wspierają społeczność LGBTQ+.

„Popieramy prawa człowieka i ekspresję płciową wszystkich ludzi” – stwierdzono w oświadczeniu TDSB podpisanym przez dyrektor ds. edukacji Colleen Russell-Rawlins oraz czterech zastępców dyrektorów. „W TDSB nie ma miejsca na molestowanie, dyskryminację i nienawiść. W naszych szkołach nie mówimy uczniom, kim powinni być, ale witamy ich takimi, jakimi są. »

W środę rano w ratuszu Mississauga odbył się wiec 2000 demonstrantów i 30 kontrdemonstrantów, gdzie z tłumu rozległy się skandowania „zostawcie nasze dzieci w spokoju”. „Nie jesteśmy mniejszością przeciwko mniejszości. Jesteśmy przeciwni ideologii na rzecz dzieci” – stwierdziła matka Lubna Alhares.

Źródło: www.bing.com