Prognoza pogody: Niższe temperatury i deszcz w Toronto i GTA

Pogoda w Toronto i południowym Ontario

Tydzień upłynął pod znakiem przyjemnej pogody w Toronto i dużej części południowego Ontario z niskimi temperaturami. Jednak ten trend wkrótce się skończy.

W najbliższy weekend w Toronto i obszarze Wielkiego Toronto (GTA) słońce i wyższe temperatury ustąpią miejsca opadowi deszczu o wartości od 5 do 10 mm. Chociaż jutro temperatura w ciągu dnia wyniesie 13°C, w sobotę spodziewany jest niewielki spadek z przewidywaną maksymalną temperaturą 6°C, odczuwaną na poziomie 4°C.

W niedzielę będzie jeszcze chłodniej, maksymalna temperatura w ciągu dnia wyniesie 6°C, ale odczuwalna temperatura wyniesie 2°C. Początek przyszłego tygodnia może przynieść chłodny dzień w pracy i szkole, ponieważ arktyczne powietrze doprowadzi do przewidywanej maksymalnej temperatury 3°C, ale odczuwalnej będzie 1°C.

Prognoza zimna

Na szczęście po piątkowej złej pogodzie kolejne 72 godziny będą słoneczne. Kanadyjscy synoptycy monitorują możliwe ochłodzenie, potencjalnie zimowe, w niektórych częściach regionu. Łagodniejsza pogoda ma powrócić na początku grudnia, choć prognoza ta może ulec zmianie.

Jeśli chodzi o pierwsze opady śniegu, to jeszcze nie stawiaj na to. Nawet jeśli w okolicy spadnie śnieg, nie należy spodziewać się jego dużych opadów.

Średnie opady śniegu w listopadzie na lotnisku Toronto Pearson wynoszą około 9 cm. Największe opady śniegu odnotowane w Toronto w listopadzie wyniosły 61 cm, miało to miejsce w 1940 r.

Źródło: www.bing.com