Próbujesz ominąć GTA podczas zimowej burzy? Oto kilka kluczowych informacji


Oczekuje się, że ekipy sprzętu odśnieżającego będą na zewnątrz w piątek, gdy zimowa burza uderzy w GTA. (Michael Wilson/CBC – zdjęcie)

Zimowa burza, która nawiedza znaczną część południowego Ontario, może poważnie skomplikować Twoje wakacyjne plany podróżnicze.

Environment Canada wzywa wszystkich do unikania nieistotnych podróży do niedzieli, gdy mieszanka lodu, śniegu i silnych wiatrów powoduje zdradliwe warunki na drogach, w tym w GTA.

Jeśli planujesz podróż, oto kilka ważnych informacji:

Drogi i autostrady

Policja prowincji Ontario twierdzi, że solniska ładują się, a pługi śnieżne są gotowe od piątku rano. Załogi będą pracować przez cały czas trwania burzy w ten weekend, mówi sierż. Kerry Schmidt w aktualizacji na Twitterze.

Podczas mokrej burzy w zeszłym tygodniu OPP powiedział, że zbadał setki wypadków w całej prowincji, twierdząc, że śnieg ograniczał widoczność i zasłaniał jezdnię.

Schmidt mówi, że jeśli ludzie decydują się na jazdę samochodem, ważne jest, aby osoby dojeżdżające do pracy zwracały uwagę na to, co dzieje się wokół nich, zwłaszcza na operacje odśnieżania i solenia.

„Wesołych świąt – jeśli możesz, zostań w domu, a jeśli nie, miej świadomość, jak szybko te warunki mogą się zmienić” – powiedział Schmidt.

Tymczasem miasto Toronto twierdzi, że wysyła załogi i sprzęt do obszarów o wysokim priorytecie, aby mogły reagować w razie potrzeby.

Solenie rozpocznie się, gdy tylko śnieg zacznie przyklejać się do ziemi. Orka rozpocznie się, gdy śnieg osiągnie:

  • Dwa centymetry na chodnikach i wydzielonych ścieżkach rowerowych.

  • 2,5 centymetra na drogach ekspresowych.

  • Pięć centymetrów na głównych drogach, trasach tranzytowych i ulicach ze wzniesieniami.

  • Osiem centymetrów na ulicach osiedlowych.

TTC

Toronto Transit Commission twierdzi, że wprowadza swój plan na wypadek trudnych warunków pogodowych, aby zapewnić możliwość dalszego świadczenia podstawowych usług tranzytowych.

A od piątku rano obejmuje to anulowanie usługi na 41 przystankach autobusowych i zamknięcie linii 3 Scarborough SRT i zastąpienie jej autobusami wahadłowymi.

Agencja tranzytowa mówi również:

  • W razie potrzeby dysponuje dodatkowym personelem i pojazdami.

  • Wprowadź protokoły przeciwoblodzeniowe i odśnieżające we wszystkich działach autobusów, tramwajów i metra.

  • Będzie przechowywać pociągi metra w tunelach wzdłuż głównych linii, aby uniknąć problemów z wydostaniem się ze stoczni.

  • Zastosowano zabezpieczenie przeciwoblodzeniowe sieci napowietrznej i pojazdów tramwajowych. Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy na 512 St Clair, uruchomione zostaną autobusy zastępcze.

  • Ma lawety prywatnych wykonawców gotowe do pomocy uwięzionym pojazdom.

  • Dysponuje flotą sprzętu do odśnieżania, którego można użyć w razie potrzeby.

GO Tranzyt

Według rzecznika Matta Llewellyna Metrolinx wdrożył coś, co nazywa „planem obfitego śniegu”, dopiero po raz drugi w ciągu pięciu lat, kiedy taki plan został wdrożony.

Oznacza to, że pociągi GO będą kursować według nieco skróconego rozkładu jazdy w godzinach porannego i popołudniowego szczytu, z dodatkowymi 10 lub 15 minutami między niektórymi pociągami. W piątek pociągów ekspresowych nie będzie.

Llewellyn mówi, że chociaż warunki drogowe mogą się pogorszyć, mogą wystąpić pewne opóźnienia i odwołania autobusów GO, ale nie będzie poważnych odwołań usług. Powiedział, że jeśli istnieje opcja kolejowa, może to być lepszy wybór dla podróżnych.

„Musimy upewnić się, że możemy nadal bezpiecznie obsługiwać tę usługę kolejową, nawet podczas naprawdę silnych burz, takich jak ta, której się spodziewamy” – powiedział.

Jeźdźcy powinni sprawdzić stronę internetową GO Transit przed wyruszeniem w drogę i dać sobie dodatkowy czas, radzi.

Międzynarodowe lotnisko Toronto-Pearson

Tymczasem WestJet odwołał wszystkie loty przylatujące i odlatujące z lotniska Pearson w Toronto w piątek.

Odwołania rozpoczynają się o 9 rano ET do końca dnia, a linia lotnicza twierdzi, że „ponowne uruchomienie” zależy od warunków pogodowych do soboty.

Evana Mitsui/CBC

Evana Mitsui/CBC

Zawieszenie usług wpłynie również na inne lotniska w Ontario i Quebec, w tym międzynarodowe lotnisko w Ottawie, międzynarodowe lotnisko w Londynie, międzynarodowe lotnisko regionu Waterloo i międzynarodowe lotnisko Montreal-Pierre Elliot Trudeau.

WestJet powiedział, że odwołania będą miały wpływ na 140 lotów na pięciu lotniskach. Dodał, że decyzja o odwołaniu została podjęta po konsultacji z władzami lotniska i NAV Canada. Wszyscy podróżni zostali powiadomieni.

„Przedłużające się i ekstremalne zjawiska pogodowe, które nadal mają wpływ na wiele regionów w Kanadzie, nie przypominają niczego, czego doświadczyliśmy” – powiedział Diederik Pen, dyrektor operacyjny WestJet, w oświadczeniu.

Tori Gass, rzeczniczka Greater Toronto Airport Authority, powiedziała, że ​​loty w Pearson nadal przebiegają płynnie we wczesny piątek, ale ostrzegła, że ​​może się to zmienić.

Spodziewane silne wiatry i zamiecie śnieżne mogą znacznie spowolnić prace. Gas powiedziała, że ​​„zdecydowanie istnieje możliwość”, że inne linie lotnicze mogą rozpocząć masowe odwoływanie lotów, jeśli warunki się pogorszą, i wezwała wszystkich podróżnych do sprawdzenia statusu lotu przed udaniem się na lotnisko.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63a5d0a85a004b9a8d1bfb20c4329779&url=https%3A%2F%2Fca.news.yahoo.com%2Ftrying-around-gta-during-winter-154850877.html&c=7212277857766833678&mkt=fr-fr