Premiera Sony PS5 Pro spodziewana jest w 2024 roku przed GTA 6

PS5 Pro może wystartować wcześniej, niż oczekiwano

Ostatnio krążyły pogłoski o możliwej premierze PS5 Pro, a nowy raport sugeruje, że zaktualizowana konsola może pojawić się za kilka miesięcy.

Pomysł wydaje się polegać na zapewnieniu, że PS5 Pro będzie opcją dla graczy konsolowych przed premierą jednego z najbardziej oczekiwanych tytułów w branży gier.

GTA 6, długo oczekiwana gra

Tym tytułem jest oczywiście Grand Theft Auto 6, gra, której premiera ma nastąpić w 2025 roku, o ile nie wystąpią żadne większe opóźnienia. Nowy raport CNBC twierdzi, że PS5 Pro może zostać wydane pod koniec 2024 roku, aby mieć pewność, że będzie dostępne przed premierą GTA 6.

„Wydaje się, że w branży gier panuje powszechna zgoda co do tego, że Sony rzeczywiście przygotowuje się do premiery PS5 Pro w drugiej połowie 2024 roku” – powiedział Serkan Toto, dyrektor generalny tokijskiej firmy konsultingowej Kantan Games z siedzibą w Tokio, w CNBC.

Pojawienie się PS5 Pro i GTA 6

Jeśli to wszystko okaże się prawdą, niewykluczone, że Sony będzie mogło podzielić się wieściami na temat PS5 Pro w drugiej połowie roku, a następnie wypuścić je na rynek przed okresem zakupów na koniec roku.

Prawdopodobne jest również, że w ofercie pojawi się model PS5 Pro z GTA 6, co stworzy idealny moment dla posiadaczy starszych konsol PS4 na uaktualnienie do obecnej generacji maszyn.

Źródło: www.redmondpie.com