Premiera, przecieki i cena GTA 6 – Take-Two Interactive (NASDAQ:TTWO)

Entuzjaści gier wideo zawrzało od czasu ogłoszenia długo oczekiwanej gry „Grand Theft Auto 6” (GTA 6) od Take-Two Interactive Software Inc. Oto zwięzły przegląd tego, co dotychczas wiedziała społeczność graczy, zgodnie z informacjami podanymi przez IGN.

Brak oficjalnej daty premiery „GTA 6”

Nie ma oficjalnej daty premiery „GTA 6”, ale wiele wskazuje na to, że gra może zostać wydana między 1 kwietnia 2024 r. a 31 marca 2025 r., biorąc pod uwagę rok finansowy Take-Two Interactive.

Dostępna na PlayStation 5 i Xbox Series X|S

Gra ma trafić na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S, niewykluczone, że planowana jest także wersja na komputery PC, choć nie zostało to potwierdzone. Nie podano żadnego potwierdzenia na inne platformy, takie jak Nintendo Switch, PlayStation 4 czy Xbox One.

Rockstar Games potwierdza prace nad GTA 6

Wydawca gry Rockstar Games oficjalnie potwierdził prace nad GTA 6 w lutym 2022 roku, podkreślając swoje zaangażowanie w dalszy rozwój serii.

Wróć do Vice City z nowymi postaciami

Mówi się, że „GTA 6” powróci do Vice City, fikcyjnej wersji Miami, i z czasem może rozszerzyć się o nowe misje i nowe miasta. Oczekuje się, że w grze pojawią się dwaj bohaterowie o imieniu Lucia i Jason, przy czym Lucia będzie potencjalnie pierwszą grywalną postacią żeńską w serii. Rockstar stawia także na bardziej przemyślaną satyrę.

Odpowiedzialni są Rockstar North i Cfx.re

„GTA 6” jest opracowywane przez Rockstar North, studio stojące za głównymi tytułami z serii GTA. Nawiązali także współpracę z Cfx.re, znaną z modów serwerowych do odgrywania ról w „GTA 5”.

GTA 6 za 150 dolarów?

Krążą pogłoski, że Grand Theft Auto 6 (GTA 6) może kosztować 150 dolarów, na podstawie ujawnionego budżetu szacowanego na od 1 miliarda do 2 miliardów dolarów, według Sportskeeda. Szacunek ten wywołał zdziwienie w społeczności graczy, ponieważ znacznie przekracza budżety innych gier wideo. Niektórzy zastanawiają się, czy taki budżet uzasadniłby cenę 150 dolarów, inni zaś zwracają uwagę na fakt, że Rockstar Games sprzedało już wydaną 13 lat temu grę „Red Dead Redemption” za 50 dolarów.

Zdjęcie: Shutterstock

Źródło: www.bing.com