Premiera GTA 6 zapowiedziana na 2024 rok przez właściciela Rockstar Games

GTA 6 może zostać wydane wcześniej niż oczekiwano.

Nieznośne czekanie

Grand Theft Auto 6 to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier wszech czasów. Rockstar Games słynie z wysokiej jakości gier, a seria Grand Theft Auto jest liderem w branży gier kryminalnych z otwartym światem. Po ogromnym sukcesie Grand Theft Auto V i Red Dead Redemption 2 oczekiwania co do kolejnej części serii są bardzo duże.

Vice City i podwójny bohater

Rockstar Games potwierdziło, że trwają prace nad nową grą, a przecieki wskazują, że akcja gry będzie osadzona w Vice City z dwoma grywalnymi bohaterami. Jednak to wszystko, co wiemy. Nie mamy zwiastuna, oficjalnego tytułu i na pewno nie wiemy, kiedy zostanie wydany.

Planowana premiera w 2025 roku?

Jednak firma macierzysta Rockstar Games, Take-Two Interactive, wydaje się mocno wyceniać datę premiery gry, która trwa od kwietnia 2024 do marca 2025. Firma przewiduje 8 miliardów dolarów w rezerwacjach netto w przyszłym roku, o kilka miliardów więcej niż przewidywano na ten rok. Wspomniał również w dzisiejszym wezwaniu do zarobków, że spodziewa się „rekordowych poziomów” wydajności w przyszłym roku, co można osiągnąć dzięki wydaniu gry takiej jak GTA 6.

Sukces GTA

Grand Theft Auto to gra, która może wygenerować miliardy dolarów sprzedaży w bardzo krótkim czasie. Na przykład Grand Theft Auto V sprzedało się w egzemplarzach o wartości 1 miliarda dolarów w zaledwie trzy dni po premierze. Od tego czasu sprzedano 185 milionów egzemplarzy, co czyni ją drugą najlepiej sprzedającą się grą wszechczasów.

Wkrótce ogłoszenie?

Wygląda na to, że premiera GTA 6 zbliża się wielkimi krokami i jeśli gra rzeczywiście ma ukazać się jesienią przyszłego roku, prawdopodobnie możemy spodziewać się ogłoszenia w tym roku, które rozpocznie cykl marketingowy.

Co sądzisz o możliwej premierze GTA 6 w przyszłym roku? Daj mi znać w komentarzach lub na Twitterze @Cade_Onder.

źródło: komiks.com