Premiera GTA 6 pobija frustrujący rekord trwający ponad 5 lat

Grand Theft Auto 6 (GTA 6): frustrująca płyta

Gracze na całym świecie z niecierpliwością czekają na premierę Grand Theft Auto 6 (GTA 6) na Xbox i PlayStation. Rzeczywiście, minęło ponad dziesięć lat od premiery Grand Theft Auto V w 2013 roku, co sprawia, że ​​oczekiwanie na kolejny kryminał Rockstar Games z dnia na dzień staje się coraz trudniejsze. Jednak GTA 6 nie jest daleko! Rockstar niedawno ujawnił, że na początku grudnia zostanie wydany zwiastun bardzo oczekiwanej gry, co będzie stanowić pierwszy krok w stronę jej premiery. Dodatkowo wydawca Take-Two Games zasugerował, że dzięki ambitnym prognozom finansowym na kolejny rok gigant gier wideo mógłby wreszcie wystartować gdzieś w 2024 roku.

Rekord do pobicia

Jeśli nie zostało to jeszcze oficjalnie ujawnione, Grand Theft Auto 6 w momencie premiery (prawdopodobnie w drugiej połowie 2024 r.) pobije rekord najdłuższego oczekiwania pomiędzy premierami głównych gier. Obecnie najdłuższe opóźnienie pomiędzy grami wystąpiło pomiędzy GTA 4 i GTA 5, wynoszące pięć lat i cztery miesiące. Jednak do czasu premiery GTA 6 różnica między nią a ostatnią grą (GTA 5) osiągnie prawie 11 lat, co jest rozczarowującym rekordem, który prawdopodobnie utrzyma się przez jakiś czas.

Najkrótsza odległość pomiędzy głównymi tytułami Grand Theft Auto wystąpiła pomiędzy Grand Theft Auto 3 i Grand Theft Auto: Vice City, które zostały wydane w odstępie niemal dokładnie roku, odpowiednio w październiku 2001 i październiku 2002.

Dlaczego wydanie GTA 6 trwa tak długo?

Patrząc na dane, łatwo można wywnioskować, że przepaść pomiędzy GTA 5 i GTA 6 jest niespotykana w historii marki. To dziesięcioletnie oczekiwanie sprawiło, że fani domagali się kontynuacji serii po GTA 5. Ale dlaczego Rockstar Games tak długo zajęło Rockstar Games wydanie kolejnej gry pod szyldem Grand Theft Auto? Głównym powodem jest gra online Grand Theft Auto. Ten dodatek do gry wieloosobowej w Grand Theft Auto 5 zapewnił grze dłuższą żywotność niż jakikolwiek inny tytuł z tej serii, umożliwiając studiu zarabianie pieniędzy poprzez mikrotransakcje w grze, zamiast wypuszczać całkowicie nową grę.

Według danych za 2022 rok Rockstar Games zarabiało na samym GTA Online średnio 500 milionów dolarów rocznie. Dzięki dojnej sieci internetowej z najnowszej gry studio nie musiało wypuszczać na świat nowego GTA. Zamiast tego zdecydował się utrzymać GTA Online (a tym samym GTA 5) przy życiu, wprowadzając ulepszone edycje gry na nowe konsole w miarę ich wydawania.

Teoretycznie dało to zespołowi programistów GTA 6 więcej czasu na wprowadzanie innowacji i budowanie na rewolucyjnym fundamencie, jakim było GTA 5. Miejmy nadzieję, że czekanie się opłaci, gdy Rockstar i Take-Two w końcu ujawnią więcej informacji na temat GTA 6 we wczesnym etapie Grudzień. Oczekuje się, że Grand Theft Auto 6 ukaże się w 2024 roku na PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Źródło: thedirect.com