Premiera „GTA 6” może nastąpić jeszcze w tym roku


„GTA 6” zostało pokrótce wspomniane przez właściciela Rockstar Games, Take-Two, podczas briefingu finansowego firmy. Chociaż dyrektor generalny Straus Zelnick nie wspomniał o dacie premiery tytułu, a jedynie zapewnił, że prace nad nadchodzącym tytułem są w toku, istnieją spekulacje, że może to nastąpić jeszcze w tym roku.

Dyrektor generalny powiedział, że zespół Rockstar Games dokłada wszelkich starań, aby „GTA 6” odniosło taki sukces, jak poprzednie gry z serii. „Zespół Rockstar Games jest zdeterminowany, aby po raz kolejny ustanowić kreatywne wzorce dla serii, naszej branży i wszelkiej rozrywki, tak jak zrobiła to wytwórnia ze wszystkimi swoimi premierami”, powiedział Zelnick, zgodnie z Game Spot.

Niewiele wiadomo o nadchodzącym tytule, ale plotki o „GTA 6” obfitują. Na przykład istnieją spekulacje, że latynoska kobieta będzie jedną z dwóch głównych postaci w grze. Inne plotki mówią, że zostanie osadzony w Vice City na mapie, która z czasem będzie się powiększać.

Istnieją również różne spekulacje na temat daty premiery „GTA 6”. Podczas gdy inni uważają, że zajęłoby to co najmniej dwa lata, zanim deweloperzy zakończą wszystko i przygotują się do wydania, niektórzy twierdzą, że może to nastąpić wcześniej.

Od lat fani serii „Grand Theft Auto” domagają się wydania wyczekiwanego „GTA 6”, ale twórcy gry spotkali się z całkowitym milczeniem. Jednak Rockstar Games zaskoczyło fanów na początku tego roku, kiedy w końcu postanowiło przerwać milczenie i potwierdzić, że tytuł jest rozwijany.

Podziękowanie pocieszyło fanów, którzy wcześniej od lat mieli nadzieję, że Rockstar Games będzie pracować nad kontynuacją „GTA 5.”. Chociaż nie wspomniano o konkretnej dacie premiery „GTA 6”, poprzednie oświadczenie firmy może dać fanom wskazówkę na temat postępów w rozwoju gry.

„W ciągu ostatnich kilku lat stale przesuwaliśmy więcej zasobów programistycznych w kierunku następnej pozycji w serii Grand Theft Auto — rozumiejąc bardziej niż kiedykolwiek potrzebę przekraczania oczekiwań graczy i aby ta następna pozycja była najlepsza, jak tylko może być. ”- powiedział Rockstar Games.

Wskazówką jest tutaj fraza „w ciągu ostatnich kilku lat”, co może oznaczać, że twórcy muszą być już dość daleko do przodu. Istnieją nawet spekulacje, że gra może zostać uruchomiona jeszcze w tym roku mniej więcej w tym samym czasie, co ogłoszenie wyników firmy za drugi kwartał.

„Około listopada Take-Two Interactive prawdopodobnie będzie gospodarzem telekonferencji w drugim kwartale, ponieważ jest to mniej więcej czas, w którym firma historycznie organizuje to wydarzenie” – napisał ComicBook. „Byłoby całkiem niezłym przedstawieniem nowego Grand Theft Auto przed zgłoszeniem danych finansowych firmy. Rockstar ogłosił również zarówno Grand Theft Auto V, jak i Red Dead Redemption 2 odpowiednio w październiku 2011 i 2016 roku. Obie gry otrzymały małe zwiastuny do ogłoszenia ujawnienie, które nastąpiło kilka dni później. Nawet trylogia GTA 2021 została ogłoszona w październiku!”

Oczywiście na razie to tylko spekulacje, ponieważ to samo źródło ostrzegło również fanów, że deweloper może ogłosić datę premiery „GTA 6” tylko po to, aby przesunąć jej rzeczywistą premierę, tak jak miało to miejsce w przeszłości. „Nie byłoby zaskakujące, gdyby Rockstar potwierdził, że Grand Theft Auto VI zostanie wydane jesienią 2023 roku, aby wywołać trochę szumu, ale przesunąć go z powrotem do 2024 roku, ponieważ historycznie opóźniali większość swoich gier” – dodał ComicBook.

Stacja radiowa Blonded Franka Oceana na kole wyboru w GTA 5.
gry RockstarŹródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=62fc05f264664907a1cb823e82f1fb20&url=https%3A%2F%2Fwww.ibtimes.co.uk%2Fgta-6-release-might-happen-later-this-year-1703763&c=10763675108060239053&mkt=fr-fr