Premiera Grand Theft Auto 6 planowana na 2024 rok

Wyniki finansowe firmy macierzystej Rockstar Games, Take-Two Interactive, przewidują znaczną krzywą wzrostową ze znacznie wysokimi przychodami w roku podatkowym 2025. Ta prognoza wskazuje na możliwą premierę GTA 6. Take-Two spodziewa się niesamowitego zysku netto w wysokości 8 miliardów dolarów w budżecie rok 2025, który trwa od kwietnia 2024 do marca 2025. To wzrost o ponad 2,5 miliarda dolarów w stosunku do tegorocznych prognoz. Analitycy spekulują, że Grand Theft Auto 6 będzie głównym motorem wzrostu przychodów, jednak należy zauważyć, że Take-Two planuje obecnie wydać 52 gry do końca roku fiskalnego 2026.

Nowy standard jakości i sukcesu

„Uważamy, że w 2025 roku wchodzimy w nową fazę wzrostu wraz z wydaniem kilku przełomowych gier, które pozwolą nam przekroczyć 8 miliardów dolarów zysku netto i osiągnąć ponad 1 miliard dolarów skorygowanych przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej. bez ograniczeń. Oczekujemy utrzymania tego tempa wraz z dalszym wzrostem wydajności operacyjnej w 2026 roku” – powiedział w maju ubiegłego roku dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick.

W swoim najnowszym raporcie finansowym kierownictwo Take-Two Interactive przedstawiło kilka aktualizacji dotyczących roku finansowego 2025. Kierownictwo pozostaje przekonane o znaczeniu tego okresu, który będzie głównym „punktem zwrotnym”.

„Jesteśmy przekonani, że przygotowujemy naszą działalność na znaczący punkt zwrotny w 2025 roku, który powinien osiągnąć nowe rekordowe poziomy wydajności operacyjnej. Chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym partnerom za ich nieustające wsparcie i nie możemy się doczekać ożywienia tego ekscytującego nowego rozdziału” – powiedział dyrektor generalny Take-Two Interactive, Strauss Zelnick, w raporcie o wynikach za I kwartał 2024 r.

Rockstar Games jeszcze oficjalnie nie zapowiedziało Grand Theft Auto 6, ale po katastrofalnych przeciekach z września 2022 roku deweloper potwierdził, że pracuje nad grą.

Źródło: www.bing.com