Premier Ontario Doug Ford przekazuje miliony na mieszkania: oto cele osiągnięte przez miasta w obszarze Greater Toronto Area

Wracamy do najnowszych doniesień z Ontario, gdzie – jak podaje lokalna prasa – premier Doug Ford odbył niedawno tournée stypendialne, którego celem było nagrodzenie miast, które osiągnęły swoje cele mieszkaniowe. Milton w Ontario otrzymało nieco ponad 8 milionów dolarów za przekroczenie oczekiwań poprzez dodanie 1952 rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych. Ale gdzie znajduje się reszta obszaru Greater Toronto Area?

Postęp różnych miast w regionie:

Toronto otrzymało już 114 milionów dolarów na rozpoczęcie w ubiegłym roku budowy 31 656 nowych mieszkań. Brampton otrzymał 25 milionów dolarów na „bycie na dobrej drodze” do osiągnięcia swoich celów, przy czym rozpoczęto budowę nieco ponad 7 000 domów. Jednak stan Mississauga nie będzie kwalifikować się do finansowania i straci około 30 milionów dolarów, ponieważ miasto osiągnęło jedynie 39 procent swoich celów.

Barrie i Kitchener również przekroczyły oczekiwania w zakresie budownictwa mieszkaniowego, podczas gdy Newmarket i Richmond Hill pozostają poniżej celów na 2023 r. Vaughan, Oshawa i Hamilton udało się osiągnąć część swoich celów. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie rządowej. Możemy się spodziewać, że premier wraz z ministrem mieszkalnictwa będą nadal ogłaszać finansowanie w nadchodzących tygodniach.

Inne tematy omawiane w parlamencie Ontario:

Ontario liczy obecnie nowe łóżka do opieki długoterminowej utworzone jako mieszkania w ramach budowy 1,5 miliona mieszkań. Prowincja planuje także zakazać NOSI – rodzaju obligacji umieszczanych na nieruchomościach w zamian za określone urządzenia gospodarstwa domowego. Wreszcie pod koniec marca zostanie przedstawiony budżet Ontario na 2024 rok i nie przewiduje się, aby obejmował podwyżki podatków ani dodatkowe opłaty dla konsumentów.

Ponadto osiągnięto porozumienia ze wszystkimi związkami nauczycieli w prowincji, ostatnio ze Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Angielskiego w Ontario (OECTA). Nierozwiązane kwestie w układzie zbiorowym zostaną jednak poddane wiążącemu arbitrażowi. Wreszcie grupa niezależnych parlamentarzystów oskarżyła rząd Douga Forda o próbę ich uciszenia, co doprowadziło do konfrontacji przed Międzynarodowym Dniem Kobiet.

Źródło: www.bing.com