Poznaj graczy fabularnych GTA Online, którzy zbudowali własny tor walki


Jest noc walki, a energia w powietrzu jest elektryczna. Fani wpadają do Maze Bank Arena, podczas gdy wojownicy gromadzą się z boku klatki, przygotowując się do nadchodzących bitew. Komentatorzy robią rozgrzewkę wokalną i przeglądają listę, a promotorzy wyciągają telefony, podkręcając walki na Twitterze. To regularne wydarzenie w Los Santos, a mieszkańcy miasta pokochali akcję i adrenalinę Blood Night Bouts.

Blood Night Bouts to tor walki w fikcyjnym stanie San Andreas, rozgrywany na GTA Online serwer fabularny Nowy dzień. Jestem częścią społeczności New Day od prawie dwóch lat, włączając w to wolontariat jako członek personelu, a Blood Night Bouts urosło od sześciu facetów złomujących się na parkingu do imperium rozrywki, które może zapełnić stadiony w grze.

Zdjęcie: Rockstar Games za pośrednictwem Rhylee Fink

„Blood Night Bouts to projekt oparty na pasji, który powstał z mojej miłości do kilku rzeczy” — mówi Android 18, gracz stojący za Meryl Ford, założyciel Blood Night Bouts. Jak wyjaśnił Android podczas rozmowy z firmą Polygon, „RP [role-playing], to dość oczywiste. Ale inne rzeczy to gry walki, kultura walki i rozrywka sportowa – przede wszystkim zapasy.

Fani wrestlingu Attitude Era z lat 90. zauważą niektóre z jego kreatywnych cech charakterystycznych, oddanych z miłością w grze Blood Night Bouts. Dan White, komentator ligowy w grze, jest hołdem dla ikony WWE, Jima Rossa. „Dan jest konferansjerem, a Meryl piętą” — mówi Rums, gracz stojący za Danem Whitem, podczas rozmowy z Polygon. „Będę wygwizdywał wojownika, mówiąc, że trzeba go zatrzymać i uciszyć, ale gdy tylko Meryl wygłosi mowę z podziękowaniami i kurtyna się zamknie, jest pierwszą osobą, do której podchodzę, żeby się przytulić”.

Bojownicy trzymają się kayfabe, nawet jeśli nie walczą. Kayfabe to sztuka zachowania charakteru — pięta to zły facet, a twarz to dobry facet, nawet poza ringiem, a utrzymywanie tej narracji jest częścią zabawy. Nawet poza Blood Night Bouts scena zapaśnicza serwera gromadzi się na siłowniach w grze, sesjach treningowych lub spotkaniach z fanami. Ci wojownicy odgrywają role podczas gdy odgrywają role.

Ale Blood Night Bouts nie jest scenariuszem – przynajmniej nie zwycięzcami walk Slobberknocker. „Jestem wielkim fanem pozwalania rzeczom płynąć naturalnie” — mówi Android. Walki są określane wyłącznie przez umiejętności korzystania z Grand Theft Auto 5 system walki wręcz, który pozwala wojownikom uderzać, robić uniki, kopać i walczyć. Dodaj majestat specjalnie wyremontowanej i udekorowanej przez gracza areny oraz dźwięk dwóch komentatorów sprzedających mecz, a stanie się to zachwycającym kawałkiem cyfrowego teatru z dziesiątkami pracujących razem osób.

„Mamy ambasadorów, streamerów, komentatorów i DJ-ów, którzy grają muzykę” — mówi Android. „Mamy pasy mistrzowskie – trzy tytuły, dwa single i tag team – i pracujemy nad drugorzędną dywizją”.

Android wymienia swój ulubiony mecz jako wyczerpujący pojedynek do trzech zwycięstw między posiadaczem tytułu Miguelem „Wszechmogącym” Mackeen-Todem a Szkodliwą Darling Clarą Evans, reprezentującą Siłownię Bruisers. Po tonach gównianych rozmów i szumu, Clara wyszła silna z bramy i zręcznie podniosła dwie pierwsze rundy, tylko po to, by Wszechmogący odrodził się i odwrócił serię. Osobistą atrakcją Rumsa jest błyskawiczny wzrost i moralny upadek Luke’a „The Drifter” McCoya, który zaczynał jako jedna z najbardziej ukochanych twarzy ligi i przedarł się przez konkurencję. Z biegiem czasu stał się jednym z największych szpilek w Blood Night Bouts — niepowstrzymanym potworem, którego Dan regularnie potępia.

„Ostatecznie siedzimy tutaj na fałszywej arenie, grając fałszywe postacie przez trzy godziny dla tych ludzi na trybunach, którzy siedzą tutaj, aby nas zabawiać” — mówi Rums. „Moim zdaniem odgrywanie ról jest takie, że jesteśmy własnymi reżyserami, producentami, scenarzystami naszego własnego programu telewizyjnego. To jest to, co robisz z tym za każdym razem, gdy się logujesz. Jesteś aktorem w tym ogólnym programie telewizyjnym, w którym wszyscy inni grają, i musisz odgrywać swoją rolę, swoją rolę w historii i po prostu dawać z siebie wszystko.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=641352508e4b491789e0cf163c7dbc07&url=https%3A%2F%2Fwww.polygon.com%2F23641844%2Fgta-online-role-play-new-day-blood-night-bouts&c=14184068313224928691&mkt=fr-fr