Pożegnanie z GTA 5 w Xbox Game Pass: data wyjazdu potwierdzona, sprawdź już teraz

Grand Theft Auto V opuszcza Xbox Game Pass

Microsoft ogłosił niedawno, że Grand Theft Auto V (GTA 5) oficjalnie opuści Xbox Game Pass w piątek, 5 stycznia. Słynna gra, która zadebiutowała w ramach Game Pass 5 lipca 2023 roku, zakończy tym samym sześciomiesięczny okres jako tytuł dostępny dla abonentów. W przeciwieństwie do zwykłych dodatków, włączenie GTA 5 nie zostało ogłoszone z wyprzedzeniem, zaskakując subskrybentów nieoczekiwanym pojawieniem się. Ponadto tytuły Rockstar, w tym GTA 5, regularnie wychodzą z usługi w terminach innych niż 15 lub ostatni dzień miesiąca, co odróżnia je od zwykłego harmonogramu usuwania innych ofert Game Pass.

Grand Theft Auto V żegna się

Długoletni subskrybenci spodziewali się odejścia GTA 5, ponieważ gra została wymieniona w aplikacji w sekcji „Wkrótce wyjazd” miesiąc wcześniej. Pomimo początkowych spekulacji, że gra opuści usługę na przełomie roku, GTA 5 pozostało dostępne po 31 grudnia. Następnie spekulacje dotyczyły premiery 15 stycznia, ale ostatecznie wyjaśniono, że gra faktycznie opuści usługę 10 dni wcześniej, 5 stycznia. Ponieważ ta data się zbliża, zachęcamy entuzjastów Xbox Game Pass do zanurzenia się w wirtualnym świecie GTA 5, zanim zniknie on z listy – chyba że oczywiście zdecydują się na zakup go na stałe.

5 stycznia oznacza także wycofanie czterech kolejnych gier z usługi Xbox Game Pass. Garden Story, MotoGP 22, Persona 3 Portable i Persona 4 Golden szykują się do odejścia. 2 lutego Persona 3 Reload dołączy do Xbox Game Pass jako premiera pierwszego dnia, zapewniając nowe spojrzenie na klasyczną grę i łagodząc utratę Persona 3 Portable.

Źródło: www.bing.com