Popularność trylogii GTA studia Netflix Games eksploduje wraz z oczekiwaniem na GTA 6

Oczekiwanie na GTA 6 zwiększa zainteresowanie klasyczną trylogią w grach Netflix

Wydanie GTA 6 spowodowało gwałtowny wzrost zainteresowania zapowiedzią starszych tytułów z serii GTA Trilogy, co spowodowało znaczny wzrost liczby pobrań na platformie gier Netflix. Wiadomość ta pojawiła się po tym, jak dyrektor generalny Take-Two Interactive, Strauss Zelnik, ujawnił, że „Trylogia Grand Theft Auto” zdominowała Netflix Games po ogłoszeniu „GTA 6”.

Ponowne zainteresowanie tytułami klasycznymi

Trylogia GTA, obejmująca Grand Theft Auto 3, Grand Theft Auto: Vice City i Grand Theft Auto: San Andreas, wydana pierwotnie w latach 2001-2004, przeżywa renesans popularności. Trylogia została wydana w pakiecie i ponownie wydana w 2021 roku, co doprowadziło do wzrostu zainteresowania tymi klasycznymi tytułami.

Platforma gier Netflix

Gry Netflix, wprowadzone w 2021 r. w celu zwiększenia zaangażowania użytkowników, odnotowały szybki wzrost popularności po dodaniu do swojego katalogu „Trylogii Grand Theft Auto”. Raporty Netflix wskazują, że wykorzystanie tych klasycznych tytułów zwiększyło atrakcyjność platformy wśród graczy.

Wpływ ogłoszenia „GTA 6”.

Zelnik przypisał nagły wzrost zainteresowania „efektowi aureoli” wywołanemu zapowiedzią „GTA 6”. Wszelkie wiadomości związane z serią GTA wywołują zwiększone emocje wśród fanów, co prowadzi do znacznego wzrostu liczby pobrań i zaangażowania w klasyczne tytuły.

Ponadto sprzedaż Grand Theft Auto 5 przekroczyła oczekiwania, przekraczając 195 milionów egzemplarzy sprzedanych od premiery w 2013 roku. Pomimo oczekiwań na nadchodzącą kontynuację GTA, której premiera planowana jest na rok 2025, długi czas oczekiwania spowodował chwilowy spadek ceny akcji Take-Two.

Ogłoszenie GTA 6 wywołało spore zamieszanie w Internecie, a jego debiutancki zwiastun stał się najczęściej oglądanym filmem niemuzycznym w serwisie YouTube, gromadząc ponad 170 milionów wyświetleń.

Współpraca z Netfliksem

Zelnik pochwalił współpracę z Netfliksem za uruchomienie „Trylogii GTA” na swojej platformie, uznając ją za „ogromny sukces”. » Wyraził zainteresowanie dalszą współpracą z Netflix Games, pod warunkiem, że będzie ona zgodna z preferencjami konsumentów i opłacalnością ekonomiczną.

Planując wprowadzenie na rynek wielu nowych tytułów w nadchodzących latach, Take-Two przewiduje, że nadchodzi okres potencjalnie transformacyjny, spodziewając się, że przychody w roku finansowym 2025 przekroczą 7 miliardów dolarów, jak wskazano podczas wezwania do ogłoszenia wyników.

Źródło: www.bing.com