Popularność trylogii GTA Netflix Games rośnie w siłę, ujawnia dyrektor generalny Take-Two

Ponowne zainteresowanie klasycznymi tytułami

Od czasu ogłoszenia GTA 6 oczekiwania ponownie wzbudziły zainteresowanie tytułami GTA Trilogy sprzed kilkudziesięciu lat na platformie gier wideo Netflix. Strauss Zelnik, dyrektor generalny Take-Two Interactive, ujawnił podczas niedawnej rozmowy telefonicznej o zarobkach, że „Grand Theft Auto Trilogy” zdominowała liczbę pobrań w serwisie Netflix Games po zapowiedzi „GTA 6”.

Gry Netflixa

Według raportów Netflix, gry Netflix, wprowadzone w 2021 roku w celu zwiększenia zaangażowania użytkowników, odnotowały szybki wzrost popularności po włączeniu do swojego katalogu „Grand Theft Auto Trilogy”.

Wpływ ogłoszenia „GTA 6”.

Zelnik przypisał wzrost popularności „efektowi aureoli” wywołanemu zapowiedzią „GTA 6”, wskazując, że wszelkie wieści związane z franczyzą GTA wywołują zwiększone emocje wśród fanów.

Ponadto sprzedaż Grand Theft Auto 5 przekroczyła oczekiwania w zeszłym kwartale, przekraczając 195 milionów egzemplarzy sprzedanych od premiery w 2013 roku.

Pomimo oczekiwania na premierę kolejnej odsłony GTA w 2025 roku, przedłużające się opóźnienie spowodowało chwilowy spadek kursu akcji Take Two. Ogłoszenie GTA 6 wywołało spore zamieszanie w Internecie, a jego zwiastun stał się najczęściej oglądanym filmem innym niż muzyka w serwisie YouTube, gromadząc ponad 170 milionów wyświetleń.

Współpraca z Netfliksem

Zelnik pochwalił współpracę z Netfliksem w celu uruchomienia „Trylogii GTA” na swojej platformie, nazywając ją „ogromnym sukcesem”. Wyraził zainteresowanie dalszą współpracą z Netflix Games, pod warunkiem, że będzie ona zgodna z preferencjami konsumentów i opłacalnością ekonomiczną.

Planując wprowadzenie na rynek wielu nowych tytułów w nadchodzących latach, Take-Two przewiduje nadchodzący okres potencjalnie transformacyjny, spodziewając się, że przychody przekroczą 7 miliardów dolarów w roku finansowym 2025, jak podano podczas zaproszenia do ogłaszania wyników.

Źródło: www.bing.com