Policja reaguje na dziesiątki wypadków jak koce śnieżne GTA, miasto ogłasza alarm ekstremalnego zimna


Ekipy ratunkowe reagowały na około 30 wypadków na autostradach w rejonie Greater Toronto w piątek rano, po tym, jak w okolicy spadł śnieg.

W filmie opublikowanym na Twitterze sierż. Kerry Schmidt powiedział, że te wypadki obejmowały ciężarówkę transportową z nożem w pobliżu autostrady 401 i autostrady 6, a także inne problemy w całym regionie.

„Proszę, jeśli jesteś na drogach, pamiętaj, że drogi mogą tylko wyglądać na mokre, ale mogą być śliskie” – powiedział Schmidt.

„Nadal mamy śnieg, który lata i wieje na autostradach”.

Prognoza środowiskowa Kanady dla Toronto przewiduje kilka ulew, które zakończą się późnym piątkowym rankiem, a następnie zachmurzenie z 40-procentową szansą na ulewy, przy temperaturze około -3 C.

Oczekuje się jednak, że temperatury i wartości odczuwalne wiatru spadną w piątek wieczorem, przy najniższym poziomie -9°C i wartościach odczuwalnego wiatru, które sprawią, że w nocy odczuwalna będzie raczej -16°C. W sobotę spodziewana jest maksymalna temperatura -5 C, a odczuwalne temperatury odczuwalne sprawiają, że rano będzie -17 C.

W związku z tym miasto ogłosiło ostrzeżenie przed ekstremalnie niskimi temperaturami.

W komunikacie prasowym wydanym w piątek miasto poinformowało, że dziś spodziewane są opady śniegu i śniegu, a następnie pochmurny wieczór. Do wieczora spodziewane jest nawet siedem centymetrów śniegu.

Miasto twierdzi, że solenie rozpoczęło się z dnia na dzień i będzie kontynuowane przez cały dzień, a chodnik i oddzielona ścieżka rowerowa będą w toku.

Oficjalne arterie i drogi zbiorcze, które miały miejsce w North York, zostały zaorane dziś rano. Solenie Laneway trwa w North York i Etobicoke

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63c1feb90aad46d997e3050e0e004a62&url=https%3A%2F%2Fwww.cbc.ca%2Fnews%2Fcanada%2Ftoronto%2Ftoronto-snow-crashes-1.6712905&c=11101120725740081551&mkt=fr-fr