Podwójne odcinki GTA 5, sezon 2, atakują fanów GTA 6 za nazwanie bohaterki „obudzoną” kobietą

GTA 6: Pierwsze wrażenia z postaci Łucji

Premiera GTA 6 w 2025 roku zapowiada się na jedno z najważniejszych wydarzeń roku w świecie gier wideo. Oficjalny zwiastun gry pobił rekordy oglądalności od czasu premiery w grudniu 2023 roku i wywołał wielkie emocje wśród fanów.

Jedną z większych rewelacji zwiastuna była postać Łucji, która pojawi się w roli głównej. Od dawna spekulowano, że nie będzie jedyną grywalną postacią, ale jej obecność stanowi punkt zwrotny dla serii GTA, wprowadzając w pełni urzeczywistnioną postać kobiecą.

Reakcje i krytyka

Rewelacja Łucji wywołała falę reakcji na portalach społecznościowych. Niektórzy fani natychmiast nadali jej przydomek „Mama”, inni zaś krytykują Rockstar za to, co uważają za próbę sprawiania wrażenia „postępowej” poprzez włączenie kobiecej postaci do głównego wątku fabularnego.

Jednak niedawno wypowiedział się na ten temat znajomy głos z franczyzy. Ned Luke, który udzielił głosu postaci Michaela w GTA 5, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat pojawienia się Lucii jako nowej głównej twarzy GTA 6.

Pozytywna reakcja

Podczas wywiadu dla IGN Luke pochwalił debiut Lucii i był podekscytowany możliwością zobaczenia, co Rockstar zrobi z nową grą i związaną z nią historią. „Lucia jest zła. Na zwiastunie wygląda niesamowicie” – powiedział.

Aktor skrytykował jednak także fanów, którzy wyrazili swój sprzeciw wobec dodania po raz pierwszy w serii kobiecej bohaterki. Celował szczególnie w użytkowników Internetu, którzy nazwali decyzję Rockstar „postępową”.

„Wielu tych klaunów mówi: «Rockstar podąża za postępowym trendem, poddaje się postępowej stronie świata»” – dodał Luke. „Po pierwsze, w przeszłości występowały inne główne kobiety, ale nie w czymś tak wielkim jak to. »

Czas pokaże, jak rozwinie się internetowa debata wokół Lucii w miarę zbliżania się premiery GTA 6. Na razie możemy potwierdzić, że oficjalnie otrzymała poparcie jednego z trzech głównych graczy GTA 5.

Źródło: www.bing.com