Podwójne morderstwo w Bowmanville: jeden z podejrzanych powiązanych z innymi aktami przemocy.

Podwójna strzelanina w Bowmanville

Wygląda na to, że jeden z trzech podejrzanych aresztowanych w zeszłym roku w związku z „ukierunkowaną” podwójną strzelaniną w Bowmanville wkrótce potem został oskarżony o inne brutalne incydenty w różnych jurysdykcjach.

Illia Ayo (22 l.) zostaje oskarżona o dwa morderstwa pierwszego stopnia w związku ze strzelaniną z 4 lutego 2023 r., w której zginęli Rafad Alzubaidy, 26-letnia kobieta w ciąży, i jej mąż Aram Kamel, 28 l.

Inne brutalne zdarzenia

Miesiąc po zdarzeniu, 6 marca, mężczyzna spacerujący z psem został kilkanaście razy postrzelony wzdłuż szlaku Etobicoke Creek Trail w Brampton. Policja stwierdziła, że ​​broń palna podejrzanego najwyraźniej nie działała, a ofiara walczyła i przeżyła atak.

Policja regionalna w Peel zidentyfikowała podejrzanego strzelca jako 24-letniego Alexandra Mills-Smitha, a rzekomego pomocnika jako Illię Ayo, który przebywał już w areszcie na podstawie niepowiązanych zarzutów. CTV News nie potwierdziło, że oskarżony w obu sprawach to ten sam mężczyzna, ale wiek i nazwisko sugerują jednego podejrzanego.

Zarzuty związane z incydentem w Brampton

W związku z incydentem w Brampton Ayo został oskarżony o usiłowanie zabójstwa z użyciem broni palnej, prowadzenie pojazdu mechanicznego ze świadomością obecności broni palnej oraz dwa przypadki posiadania mienia uzyskanego w wyniku przestępstwa w związku ze strzelaniną.

Inne wydarzenia

Kilka dni później, 9 marca, policja regionalna w Yorku podała, że ​​Mills-Smith zmarł w wyniku strzelaniny w pobliżu Dufferin Street i Summeridge Drive w Vaughan.

Mniej więcej w tym samym czasie policja w Toronto zlokalizowała 20-letniego mężczyznę i 21-letnią kobietę, u których słychać było strzały w rejonie Keele Street i Sheppard Avenue West.

Aresztować

W stosunku do Illii Ayo wydano ogólnokanadyjski nakaz aresztowania za morderstwo pierwszego stopnia po tym, jak policja w Yorku zidentyfikowała go jako podejrzanego w związku z potrójną strzelaniną. Ayo został aresztowany 19 kwietnia, kiedy policja poinformowała, że ​​zatrzymała go w skradzionym pojeździe w rejonie Jane Street i Finch Avenue West.

Źródło: www.bing.com