GTA 6 – wszystko, co musisz wiedzieć | Premiera, przecieki, oś czasu

Wszystko, co musisz wiedzieć o GTA 6

Grand Theft Auto V sprzedało się w ponad 200 milionach egzemplarzy i trudno to zakończyć. Kto powiedział, że nowa odsłona będzie tak lubiana? Jednak fani serii niecierpliwie oczekują premiery GTA 6, a my mamy dla Ciebie najważniejsze informacje na temat tego wydarzenia.

Kiedy potwierdzono GTA 6?

Pierwsza zapowiedź GTA 6 pojawiła się w lutym 2022 r., kiedy Rockstar Games ujawniło wiadomość, że GTA 6 jest „w toku” w ramach szerszej aktualizacji społeczności GTA 5 i GTA Online. W sierpniu 2022 roku firma macierzysta Rockstar, Take-Two Interactive, potwierdziła, że prace nad GTA 6 są „w toku” jako część sprawozdania finansowego firmy.

Dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick, złożył wielkie obietnice dotyczące tego, co osiągnie GTA 6. Jego celem jest przewyższenie GTA 5, a to wydaje się niemożliwe.

Czy nowe przecieki GTA 6 są prawdziwe?

18 września 2022 roku doszło do bezprecedensowego wycieku GTA 6, w ramach którego w Internecie rozeszły się dziesiątki filmów i zrzutów ekranu rzekomej będącej w fazie rozwoju wersji gry. Rockstar musiał wydać oświadczenie potwierdzające włamanie: „Niedawno mieliśmy do czynienia z włamaniem do sieci, w wyniku którego nieupoważniona osoba trzecia uzyskała nielegalny dostęp i pobrała poufne informacje z naszych systemów, w tym obrazy wczesnych prac nad nadchodzącą Grand Theft Auto”.

Rockstar i firma macierzysta Take-Two wypowiedzieli się na temat przecieków. Dyrektor generalny Take-Two Interactive, Strauss Zelnick, stwierdził, że wyciek był „strasznie niefortunny”, po czym dodał, że „traktujemy tego typu incydenty bardzo poważnie”.

Kiedy wychodzi GTA 6?

Rockstar Games nie potwierdziło jeszcze daty premiery GTA 6. Jednak kilka źródeł potwierdziło plotkę, że GTA 6 zostanie wydane w 2025 roku, co było częścią większej informacji, która sugerowała, że ​​Grand Theft Auto 6 zostanie osadzone we współczesnym Vice City. Niektóre plotki sugerują również, że GTA 6 może wystartować w 2024 roku.

Oś czasu wszystkich GTA do tej pory

Na koniec Reddit sporządził bardzo ilustracyjną oś czasu przedstawiającą dotychczasowe wydania GTA. Chociaż na początku tytuły ukazywały się co roku lub co dwa lata, z biegiem czasu rozwój wydłużał się. Na przykład od GTA 4 do GTA 5 zajęło to 5 i pół roku. Jeśli spojrzymy od GTA 5 do GTA 6, mamy około 9 lat i liczymy na 10.

„Nie ma dowodów na to, że jakikolwiek materiał został odjęty, co jest dobre, a na pewno wyciek nie wpłynie na rozwój ani nic podobnego. Ale jest to strasznie rozczarowujące i sprawia, że ​​jesteśmy coraz bardziej czujni w kwestiach bezpieczeństwa cybernetycznego”. – Strauss Zelnick, dyrektor generalny Take-Two Interactive

Źródło: Softonic