Plotki o kryptowalutach GTA 6, Dr Who/Sandbox, przegląd NFT dla turystów z Tajlandii – Magazyn Cointelegraph


Kryptograficzne plotki o Grand Theft Auto VI

Pogłoski, że nadchodzące Grand Theft Auto VI będzie zawierało kryptowaluty i niewymienialne tokeny, ponownie pojawiły się, wywołując spekulacje wśród fanów.

Posty udostępnione na Twitterze sugerują, że GTA 6 będzie grą typu „graj, aby zarobić”, a przedmioty w grze, takie jak samochody i broń, będą NFT.

Twórca GTA, Rockstar Games, jeszcze nie zastanawiał się, czy te twierdzenia są prawdziwe, ale wydaje się, że istnieje niewiele solidnych dowodów na poparcie plotek.

Firma rozprawiła się z wykorzystaniem kryptowalut w GTA w listopadzie zeszłego roku i wysłała pisma o zaprzestaniu działalności do firm prowadzących publiczne serwery z integracją blockchain – cios dla kilku twórców gier, którzy zbudowali swoje gry na platformie.

Lambo z GTA 5. (Steam/Rockstar Games)

Biorąc pod uwagę, że GTA 5 sprzedało się w ponad 180 milionach egzemplarzy i wygenerowało oszałamiające 8 miliardów dolarów przychodu od czasu premiery w 2015 roku, wydaje się mało prawdopodobne, aby Rockstar drastycznie zmienił formułę udanej serii, której najnowsza odsłona spodziewana jest w przyszłym roku lub w 2025 roku. .

Oczywiście może istnieć element kryptograficzny, ale niekoniecznie ten, którego chcą bracia kryptograficzni. Game Rant sugeruje, że jest bardziej prawdopodobne, że Rockstar Games wykorzysta kryptowaluty jako przedmiot swoich żartów w grze.Doctor Who i Top Gear dołączają do The Sandbox

Seria science-fiction Doktor Kto i brytyjski pokaz motoryzacyjny Najwyższy biegobie popularne franczyzy BBC, wejdą do metaverse za pośrednictwem The Sandbox po ogłoszeniu współpracy z platformą wirtualnego świata.

Partnerstwo z firmą Web3 Reality+ ma uruchomić przestrzeń jeszcze w tym roku.

Nicki Sheard, prezes ds. marek i licencji w BBC Studios, uważa, że ​​chociaż metaverse jest wciąż w powijakach, może kształtować sposób, w jaki konsumujemy i doświadczamy rozrywki w przyszłości.

Doktor Who
Jodie Whittaker jako Doktor w przebojowym serialu science-fiction Doktor Kto. (BBC)

„Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak fani wchodzą w interakcję z naszymi markami w tej przestrzeni. Ten projekt stanowi część szerszych, ambitnych planów BBC Studios, aby rozwinąć nasze marki w nowe kategorie, z innowacyjną technologią i platformami stanowiącymi integralną część tego” – powiedziała.

BBC Studios, która jest komercyjną firmą produkcyjną pod patronatem BBC, dołączy do 400 innych marek rozrywkowych, z którymi The Sandbox współpracowało, w tym Warner Music Group, Ubisoft, Gucci, The Walking Dead i Adidas.

Przeczytaj także

Cechy

Crypto żyje i ma się dobrze, choć sceptycy twierdzą, że to „nie pieniądze”

Cechy

„Odpowiedzialność moralna”: czy blockchain naprawdę może poprawić zaufanie do sztucznej inteligencji?

STEPN integruje Apple Pay dla swoich NFT

Aplikacja Move-to-earn STEPN ułatwia kupowanie NFT do swojej gry, dodając opcję płatności Apple Pay w aplikacji.

Użytkownicy będą mogli kupować kredyty SPARK za pomocą fiat, przy czym dziesięć kredytów iskrowych odpowiada 1 USDC, które następnie można wykorzystać do zakupu NFT.

„Eliminuje potrzebę podłączania oddzielnego portfela kryptograficznego i usprawnia proces płatności, ułatwiając naszej społeczności dostęp do naszej oferty” – powiedział STEPN na Medium.

KROK
Użytkownicy STEPN będą mogli płacić Apple Pay. (KROK)

Haczyk polega na tym, że zakup trampek z fiat będzie droższy, co STEPN przypisuje „opodatkowaniu” każdego zakupu w aplikacji.

Onboarding od dawna stanowi wyzwanie dla szerszej adopcji gier Web3, a STEPN nie jest wyjątkiem. Jego proces wdrażania jest uciążliwy, a użytkownicy muszą kupować buty NFT — ustalenie, który z nich jest dla Ciebie najlepszy, to samo w sobie półtora zadania — z rynku i przenieść je do aplikacji w portfelu.

Ale firma może mieć więcej do zrobienia, jeśli chodzi o ułatwienie wdrażania.

„Nasza integracja z Apple Pay to dopiero początek naszej wizji uczynienia technologii Web3 dostępną dla wszystkich” – dodał.

Konkurs twórców Battle of Titans powraca z drugim sezonem

MatchboxDAO przywraca swoją grę wyścigową Battle of Titans Web3 z drugim sezonem w tym tygodniu.

Począwszy od 4 czerwca, zespoły programistów z ponad 60 firm Web3, w tym Immutable, Starknet i Fantom, będą rywalizować we w pełni sieciowej grze w stylu Mario Kart.

Samochód wielokąta
Samochód zespołu programistów Polygon. (pudełko zapałek DAO)

Każdy samochód to inteligentny kontrakt, który należy zaprogramować tak, aby dotarł do końca toru, biorąc pod uwagę atakowanie i obronę przed innymi graczami za pomocą bananów, muszli i tarcz.

Pierwsza edycja gry w styczniu obejmowała zespoły z Ledger, Polygon, Near, Yield Guild Games i nie tylko, a zwycięzcą został zespół programistów z Uniswap.

Nowy sezon doda również element społecznościowy, w którym widzowie będą mogli głosować na swoją ulubioną drużynę.

Przeczytaj także

Cechy

Ratowanie planety może być zabójczą aplikacją blockchaina

Cechy

Poznaj Dmitry’ego: współzałożyciela twórcy Ethereum, Vitalika Buterina

Debiut gry Captain Tsubasa Web3 token zarządzania

Captain Tsubasa — Rivals, gra piłkarska oparta na popularnej mandze Captain Tsubasa, uruchomiła token zarządzania.

Firmy Web3 Thirdverse Group i BLOCKSMITH&Co zadebiutowały grą w styczniu. Gracze mogą trenować postacie z mangi i grać przeciwko sobie w meczach.

Producent gry Shun Fujiyoshi, który obecnie kieruje BLOCKSMITH&Co, powiedział, że istnieją różne mechanizmy mające na celu utrzymanie wartości tokenów użytkowych.

„Środki te obejmują punkty konsumpcji w grze i mechanizmy kontroli wahań cen spowodowanych spekulacyjnym handlem” – powiedział w oświadczeniu.

Stworzona w 1981 roku przez Yoichi Takahashi, 70 milionów egzemplarzy oryginalnej mangi Captain Tsubasa zostało sprzedanych w samej Japonii. Została przetłumaczona na ponad 20 języków.

Illuvium pozyskuje dodatkowe 10 milionów dolarów finansowania

Firma Crypto venture Framework Ventures zainwestowała 10 milionów dolarów w studio gier Illuvium, które zostanie wykorzystane do przyspieszenia rozwoju Illuvium Universe.

Illuvium z Australii powiedział, że nowe fundusze zapewnią mu wygodny start przez uruchomienie otwartej wersji beta i później.

Planuje nadchodzącą otwartą wersję beta z budowniczym miasta Zero, łowcą potworów w otwartym świecie Overworld i automatyczną walką Arena.

Firma wcześniej zebrała 5 mln USD w rundzie zalążkowej wspieranej przez Framework Ventures w marcu 2021 r. Zarobiła również 72 mln USD podczas sprzedaży gruntów NFT w czerwcu ubiegłego roku.

Hot take: Zbieranie NFT za odrobinę tajskiego kurczaka

W tym wydaniu złapałem projekt Web3 na wolności.

Moją uwagę przykuło czekanie w kolejce po bilety na MahaNakhon, najwyższy wieżowiec w Tajlandii, plakat umieszczony z boku obok reklamy kawy i defibrylatora: Amazing Thailand NFTs sezon 2. Podróżuj, aby zarobić niesamowite NFT dla emigrantów.

Reklama NFT w Bangkoku w Tajlandii. (Callan Quinn)

Łatwo przekonany, pobrałem aplikację.

W połowie kwietnia tego roku Administracja Turystyki Tajlandii (TAT) uruchomiła drugą rundę NFT dla pilotażowego projektu turystycznego NFT. Korzystając z aplikacji o nazwie YAK, turyści mogą zameldować się w różnych miejscach w całym kraju, aw zamian otrzymać podróżny NFT.

PokemonGo dla turystów z plecakiem i osób uzależnionych od znaczków paszportowych brzmi zachęcająco. Rzeczywistość jest nieco bardziej frustrująca.

Fanom kryptografii nie spodoba się, ile danych osobowych musisz wprowadzić, aby się skonfigurować. Nie tylko e-mail, ale także numer telefonu i jednorazowy kod dostępu.

Aplikacja i ja kilka razy nie zgadzaliśmy się co do tego, czy znajduję się w wymaganym promieniu od odwiedzanych stron. Podczas gdy MahaNakhon NFT uzyskano bez zamieszania, w jakiś sposób zdobyłem NFT dla Pattaya City i Phuket, mimo że nie poszedłem do żadnego z nich.

Niesamowita Tajlandia NFT. (Niesamowita aplikacja Tajlandia / YAK)

Pomysł polega na tym, że „zarabiasz” podczas podróży, otrzymując zniżki w zależności od liczby zdobytych NFT. W wielu przypadkach otrzymanie oferty wydaje się wymagać kupienia czegoś innego, na przykład dwóch darmowych kawałków kurczaka, jeśli wydasz w restauracji ponad 1000 bahtów tajskich (29 USD). jedna piąta tego.

W rzeczywistości wiele ofert nie wydawało się w ogóle dotyczyć wyłącznie aplikacji NFT i miało zastosowanie bez aplikacji.

Teraz najwyraźniej — choć nie było tego napisane na plakacie — gra miała działać tylko do końca kwietnia, więc może wszystkie dobre oferty przepadły; nie mogę być pewien.

Ale dla mnie największym pytaniem było, jak usunąć NFT z aplikacji. Wydaje się, że należą do rodzimej sieci tajlandzkiej platformy kryptowalutowej Bitkub. O ile mogłem stwierdzić, aby je przenieść, wymagało to utworzenia konta Bitkub, co z kolei wymagało podania numeru telefonu w Tajlandii, aby otrzymać jednorazowy kod dostępu.

Ogólnie wymagało to trochę poprawek, ale podobała mi się koncepcja zbierania POAP dla miejsc, które odwiedziłem jako turysta. Zniżki były kiepskie, ale tak naprawdę nie były konieczne: gdybyś faktycznie dostał NFT odpowiadające odwiedzanemu miejscu, wystarczyłoby zbieranie dla samego zbierania.

Przydałaby się odnowiona, globalna wersja.

Inne rzeczy

— 23 maja Gods Unchained zaprezentowało nową mapę drogową. Wśród jej planów są nowe tryby gry, program dla twórców, miękka premiera na urządzenia mobilne i nowe zestawy kart.

— Platforma do gier Blockchain Gala Games uruchomi platformę pokerową Web3 z PokerGO, której beta ma zostać wydana w czerwcu.

— Sprzedawca gier GameStop będzie dystrybuował gry oparte na Telos na swoim nadchodzącym launchpadzie do gier Web3 GameStop Player.

— Gamingowy metaverse Star Atlas uruchomił 1 czerwca najnowszą wersję swojego showroomu z nowymi statkami, którymi można latać, wyścigami naziemnymi dla jednego gracza i zaktualizowaną areną walk psów.

— Fenix ​​Games, wydawca gier Web3, łączy siły z platformą Immutable, aby pomóc studiom gier poprzez „kuratorowanie, doradzanie i publikowanie najlepszych w swojej klasie usług na żywo w ekosystemie gier Immutable”.

— NFT firmy Nike zaczną być włączane do gier EA Sports, zgodnie z oświadczeniem firmy z 1 czerwca. Nie wiadomo jeszcze, w jakich tytułach.

Callana Quinna

Callan Quinn jest brytyjskim niezależnym dziennikarzem zajmującym się kryptowalutami i technologią. Pracowała jako dziennikarka biznesowa w Chinach, Wielkiej Brytanii, Somalilandzie i Republice Gruzji. Wcześniej była także reporterką NFT, gier i metaverse w The Block.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=647d5e00a16e459ea67d098325dfcdec&url=https%3A%2F%2Fcointelegraph.com%2Fmagazine%2Fweb3-gamer-gta-6-crypto-doctor-who-in-the-sandbox-thai-tourist-nfts-review%2F&c=5909289118869276724&mkt=fr-fr