Pejuang odchodzi z GTA, aby skupić się na wzmacnianiu drużyny


KUALA LUMPUR, 14 stycznia (Bernama) — Linie Parti Pejuang Tanah Air (Pejuang) ogłosiły dziś wycofanie się z koalicji Gerakan Tanah Air (GTA), aby skupić się na wzmocnieniu partii.

Jego przewodniczący Datuk Seri Mukhriz Mahathir powiedział, że decyzja została podjęta po uwzględnieniu poglądów delegatów na drugim zgromadzeniu ogólnym w Pejuang, po słabych wynikach partii w ostatnich 15. wyborach powszechnych (GE15).

„Właściwie poinformowałem zebranie Rady Najwyższej GTA 6 grudnia zeszłego roku, że wśród członków Pejuang panował sentyment do wycofania się partii z GTA.

„Zostawiam jednak małe zastrzeżenie, że chcę poczekać na oficjalną decyzję zgromadzenia ogólnego partii, które zakończyło się dzisiaj” – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej.

W GE15 Pejuang, założony przez byłego premiera Tuna, dr Mahathira Mohamada, nie zdobył żadnych spornych miejsc w parlamencie.

Jednak Mukhriz powiedział, że stanowisko Pejuanga ma pozostać otwarte na wszelkie negocjacje z istniejącymi koalicjami politycznymi w obliczu wyborów państwowych, które odbędą się w tym roku.

„Przy radzie wykonawczej partii zostanie powołana specjalna komisja, która oceni wszystkie dostępne opcje… na razie nie przeprowadzono jeszcze żadnych negocjacji, a jedynie nieformalne dyskusje.

„Jednak wkrótce spotkamy się z przywódcami tych istniejących koalicji, aby zbadać możliwość nawiązania współpracy” – powiedział.

Jeśli chodzi o strategię na nadchodzące wybory stanowe, były poseł Jerlun powiedział, że Pejuang wskaże kandydatów, którzy są już znani i lubiani przez lokalną społeczność, i ponownie zbada stany, w których partia będzie rywalizować.

— BERNAMABERNAMA zapewnia aktualne, autentyczne i wyczerpujące wiadomości i informacje, które są rozpowszechniane za pośrednictwem BERNAMA Wires; www.bernama.com; BERNAMA TV na kanałach Astro 502, unifi TV 631 i MYTV 121 IFLIX oraz BERNAMA Radio na częstotliwościach FM93,9 (Klang Valley), FM107,5 (Johor), FM107,9 (Kota Kinabalu) i RM100,9 (Kuching) .

Śledź nas w mediach społecznościowych:
Facebook : @bernamaofficial, @bernamatv, @bernamaradio
Twitter: @bernama.com, @BernamaTV, @bernamaradio
Instagram: @bernamaofficial, @bernamatvofficial, @bernamaradioofficial
TIK Tok : @bernamaofficialŹródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63c33b22b3cf4478baec257b3172a586&url=https%3A%2F%2Fwww.bernama.com%2Fen%2Fpolitics%2Fnews.php%3Fid%3D2156341&c=2411093774918134312&mkt=fr-fr