Peel policję, aby dostarczyć informacje o szalejącej strzelaninie GTA


Policja przedstawi w czwartek informację o strzelaninie, w której zginęły dwie osoby, w tym policjant z Toronto.

Do szefa policji w Peel Nishan Duraiappah dołączą szef policji Halton Steve Tanner i burmistrz Mississauga Bonnie Crombie na konferencji prasowej, która ma rozpocząć się o godzinie 10 rano w Komendzie Regionalnej Policji w Peel.

Policja w Peel koordynuje śledztwo w sprawie szaleństwa w poniedziałek po południu, które obejmuje trzy odrębne jurysdykcje.

Zaczęło się w Tim Hortons w Mississauga, gdzie policja twierdzi, że podejrzany mężczyzna zastrzelił Consta. Andrew Hong z bliskiej odległości podczas przerwy na lunch.

Hong, policjant przez 22 lata, przebywał w Mississauga na wspólnym ćwiczeniu szkoleniowym prowadzonym przez Toronto Police Service i York Regional Police. Hong, który był członkiem Wydziału Motoryzacyjnego Służby Drogowej, zginął na miejscu.

Źródła policyjne poinformowały CP24, że podejrzany próbował wyjąć pistolet Honga z kabury, ale nie powiodło się z powodu blokady bezpieczeństwa. Policja powiedziała, że ​​podejrzany zastrzelił i zranił drugą ofiarę, zanim uciekł z okolicy w skradzionym pojeździe.

Podejrzany pojawił się później w warsztacie samochodowym w Milton, gdzie policja twierdzi, że zastrzelił trzy osoby, w tym właściciela Shakeela Ashrafa, który również został uznany za zmarłego na miejscu. Policja powiedziała, że ​​podejrzany uciekł z miejsca zdarzenia, ale później został wytropiony na cmentarzu w Hamilton.

Został postrzelony i zabity przez funkcjonariuszy policji podczas interakcji, która jest obecnie badana przez Special Investigations Unit (SIU).

W środę dziesiątki ludzi zgromadziło się w Mississauga na pogrzebie Ashrafa. Kuzyn 38-letniego ojca powiedział CTV News, że podejrzany wcześniej pracował w sklepie. Tymczasem jedna z osób rannych w strzelaninie w Milton została wypuszczona ze szpitala, podała policja. Nie ma słowa o stanie drugiej ofiary.

SIU poinformowało w środę, że rodzina podejrzanego 40-letniego mężczyzny nie wyraziła zgody na ujawnienie jego nazwiska.

Jednak źródła w kanadyjskiej prasie zidentyfikowały go jako Seana Petrie, który, zgodnie z dokumentami komisji ds. zwolnień warunkowych, miał rozległą przeszłość kryminalną, w tym rabunki, handel narkotykami i posiadanie broni.

CP24.com będzie transmitować konferencję prasową.


– Z plikami z The Canadian PressŹródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6322955604e646cd84482c45449af7b6&url=https%3A%2F%2Ftoronto.ctvnews.ca%2Fpeel-police-to-provide-update-on-gta-shooting-rampage-thursday-morning-1.6068876&c=7181900587910678429&mkt=fr-fr