Rozwiązanie tajemnicy Chiliad w GTA V – odkryj wszystkie UFO!

Grand Theft Auto V – rozwiązanie tajemnicy Chiliad

Grand Theft Auto 5 kończy dziesięć lat we wrześniu i pozostaje jedną z najczęściej granych gier. Jedną z największych tajemnic w grze było rozwiązanie muralu na górze Chiliad, który zawiera trzy obrazy – UFO, jajko i plecak odrzutowy. Łowcy mitów potrzebowali dużo czasu, aby odkryć cztery UFO obecne w Grand Theft Auto V. Jednak pozostałe trzy wymagały od gracza ukończenia 100%, aby je wyświetlić.

Rozwiązanie tajemnicy

Po odkryciu tych UFO wielu doszło do wniosku, że zagadka została rozwiązana. Mural był po prostu mapą do znalezienia tych UFO. Jajko drażniło UFO u wybrzeży Paleto Bay, ponieważ znak Paleto Bay ma na sobie zegar w kształcie jajka. Wreszcie plecak odrzutowy symbolizuje UFO nad Fortem Zancudo, ponieważ w San Andreas plecak odrzutowy można znaleźć w Strefie 69, odpowiedniku fortu w tej grze. Oczywiście ostatnie UFO znajduje się nad górą Chiliad.

Debata

Niektórzy uważali, że w tajemnicy musi kryć się coś więcej. Po wydaniu dodatku Gunrunning eksploratorzy danych znaleźli modele kosmitów i jajo kosmitów. Po pewnym dochodzeniu odkryto, że po ukończeniu 600 przejazdów z zaopatrzeniem, następny przejazd w godzinach od 21:00 do 23:00 odblokuje ukrytą misję. Ta misja polega na zdobyciu jajka z rozbitego UFO. Po podniesieniu jajka grupa kosmitów krzyknie na ciebie i ucieknie. To, czy jest to jajko, o którym mowa na muralu Chiliad Mystery, jest przedmiotem dyskusji.

Najprawdopodobniej Rockstar zamknął rozdział dotyczący tajemnicy Chiliad swoimi dodatkami online. Czy mural był po prostu wizualną reprezentacją lokalizacji UFO, czy może był ekstremalną zapowiedzią ewentualnych tajemnic w GTA Online? A może nadal jest nierozwiązany? To debata, którą ludzie prowadzą do dziś.

„Nie ma lepszego miejsca, w którym można by ukryć tajemnicę, niż w grze Rockstaru” – DualShockers

Źródło: DualShockers.