Ostrzeżenie dotyczące podróży wydane dla części GTA przed zimową pogodą


Wydano ostrzeżenie dotyczące zimowych warunków pogodowych dla części aglomeracji Toronto, ostrzegając przed ograniczoną widocznością z powodu intensywnych opadów śniegu.

Environment Canada poinformowało, że w Toronto, regionie Peel i Halton do czwartku rano może spaść od dwóch do czterech centymetrów śniegu.

„Ulewy powodujące obfite opady śniegu będą łączyć się z silnymi podmuchami wiatru dochodzącymi do 70 km/h, powodując zawieje śnieżne i czasami znaczne ograniczenie widoczności” – poinformowała agencja pogodowa w swoim oświadczeniu.

„Oczekuje się, że te ulewy i silne wiatry utrzymają się przez całą noc, zanim osłabną w czwartek rano”.

Tymczasem na tych obszarach obowiązuje specjalny komunikat pogodowy. Environment Canada poinformowało, że silne wiatry zachodnie, osiągające w porywach do 80 km/h, będą się utrzymywać tego wieczoru, ponieważ przechodzi zimny front.

„Najsilniejsze wiatry spodziewane są w pobliżu wschodnich wybrzeży Wielkich Jezior, gdzie mogą wystąpić porywy wiatru do 90 km/h” – podała agencja pogodowa.

Oczekuje się, że wiatr ucichnie w ciągu nocy.

W czwartek w Toronto będzie głównie pochmurno, z 30-procentową szansą na burze rano. Najwyższa temperatura wyniesie 3 stopnie, a rano wiać będzie do -8 stopni.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6388662ccd9c4b98bbfcd35689d246f5&url=https%3A%2F%2Ftoronto.ctvnews.ca%2Fwinter-weather-travel-advisory-issued-for-parts-of-gta-1.6176272&c=10127626123196285469&mkt=fr-fr