Ostatnie ostrzeżenie od twórców GTA 6 od Jokera z Florydy za 10 milionów dolarów

Rosnące prośby „Florida Joker” skierowane do Rockstar Games dotyczące zwiastuna GTA 6

Od czasu debiutu pierwszego zwiastuna Grand Theft Auto VI w zeszłym miesiącu „Florida Joker” zwiększył swoje wymagania wobec Rockstar Games. Zwiastun nawiązywał do kilku rzeczywistych wydarzeń, a akcja gry ponownie będzie rozgrywać się w Vice City, wzorowanym na Miami. Inspiracją dla Rockstar Games było kilka wydarzeń informacyjnych, które miały miejsce w regionie. W zwiastunie nawiązuje się do Lawrence’a Sullivana, lepiej znanego jako „Joker z Florydy”. Sullivan, uwieczniony kilkoma tatuażami przypominającymi Jokera z filmu Mroczny rycerz, zyskał ogromną popularność po aresztowaniu w 2017 roku. W ostatnich tygodniach Sullivan groził pozwaniem Rockstar za niewłaściwe wykorzystanie jego wizerunku.

Żądania „Jokera z Florydy”: ile żąda od Rockstar Games?

Początkowo Sullivan zażądał od studia 2 milionów dolarów. Jednak od tego czasu kwota ta wzrosła do 10 milionów dolarów za jego „cierpienie i ból”. Na TikToku „Joker z Florydy” dał Rockstarowi termin 14 stycznia (trzy dni po jego urodzinach), mówiąc, że jeśli jego żądania nie zostaną spełnione, „wyciągnie tego dzieciaka ze szpitala psychiatrycznego” i „zhakuje twoje ponownie systemu”. Słowa Sullivana wydają się odnosić do Ariona Kurtaja, nastoletniego hakera skazanego za wyciek półtorej godziny rozgrywki z GTA VI w 2022 roku. Kurtaj został w zeszłym miesiącu skazany na dożywocie w szpitalu.

Najnowsze wideo Sullivana zostało udostępnione na Twitterze przez @GTAVI_Countdown i można je obejrzeć w zamieszczonym poniżej tweecie.

GTA VI vs. prawdziwe życie: analiza różnic

Chociaż oczywiste jest, że nawiązanie w zwiastunie Grand Theft Auto VI jest wyraźną parodią zdjęcia, które powstało po aresztowaniu Sullivana w 2017 roku, należy zauważyć, że Rockstar wprowadził szereg zmian. Tatuaże Sullivana są inspirowane Jokerem z Mrocznego Rycerza, a konkretnie bliznami wokół ust Jokera w filmie z 2008 r. Jednak obraz w zwiastunie GTA VI bardziej przypomina Jokera, który pojawił się w filmie Legion samobójców z 2016 r. w tym filmie Jokera grał aktor Jared Leto i miał kilka tatuaży, w tym słowo „uszkodzony” wypisane na głowie. Mężczyzna aresztowany w zwiastunie GTA VI ma podobny tatuaż, ale zamiast tego zawiera słowo „zatwardziały”. Blizny pojawiające się wokół ust Jokera (i na samej twarzy Sullivana) również zostały zastąpione wzorem, który bardziej przypomina drut kolczasty. Wreszcie czarne tatuaże wokół oczu Sullivana nabrały bardziej postrzępionego wyglądu, przez co przypominały brzeszczoty pił.

Źródło: komiks.com